کمک یار متا

واژه نامه اینترنتی متاکمک یار متا

کمک یار و کمک رسان مطالب مفید، آموزشی، مقاله و پروژه های دانشجویی به ترتیب حروف الفبای فارسی. واژه نامه اینترنتی متا با هدف بالا بردن سطح دانش و علم فعالیت می نماید.

نام "واژه" را وارد کنید.
Term شرح
آپارات

درباره سایت آپارات

بزرگترین مرجع اشتراک گذاری ویدیو و کلیپ در ایران. لوگوی آپارات

کلیک ها: 328
اشخاص

اشخاص و انواع اشخاص حقیقی و حقوقی

در حقوق، حق و تكليف فقط راجع به اشخاص است اشخاص بر دو قسم اند: الف)اشخاص حقیقی: همان انسانها هستند كه هنگام متولد شدن داراي حقوقي ميشوند كه با مرگ آنها خاتمه مييابد . ب) اشخاص حقوقی : – اجتماع عده اي از افراد انسان يا تمركز اموال به منظور انجام مقاصد خاص، اعم از انتفاعي يا غير انتفاعي است مانند موسسات دولتي، شركتهاي تجارتي، شهرداريها، انجمنها، سازمانها و بنگاهها

کلیک ها: 1023
الفبای فارسی

الفبای فارسی

الفبای فارسی گروه سی‌ودوگانهٔ حروف (اَشکال نوشتاری) در خط فارسی است که نمایندهٔ نگاشتن (همخوان‌ها یا صامت‌ها) در زبان فارسی است و حروف بی‌صدا نام دارند.

ا, ب, پ, ت, ث, ج, چ, ح, خ, د, ذ, ر, ز, ‌ ژ, س, ‌ ش, ص, ض, ط, ظ, ع, غ, ف, ق, ک, گ, ل, م, ن, و, ه, ی

 

کلیک ها: 397
اهليت

تعریف اهلیت و انواع اهلیت

اهليت عبارت است از توانايي اشخاص برای دارا شدن حق و اعمال و اجرای آن. پس اهليت بر دو نوع است: اهليت تمتع و اهليت استيفاء

کلیک ها: 938
ايقاع

ايقاع به چه معناست ؟

در لغت به معني واقع ساختن و تحقق بخشيدن آمده است، در اصطلاح حقوقی، ايقاع عمل حقوقي یک طرفه است كه با يك اراده انجام مي شود مثل ابراء (يعني صرفنظر كردن طلبكار از حق خود) و اعراض از مالكيت.

کلیک ها: 373
برنامه‌ نویس

برنامه‌ نویس یا کد نویس کیست؟

یک برنامه‌ نویس، برنامه‌ نویس رایانه، توسعه‌ دهنده، کدنویس، یا مهندس نرم‌ افزار کسی است که نرم‌افزار رایانه را می نویسد یا طراحی و مدیریت می کند.

کلیک ها: 356
بورس

تعریف بورس

بدنه بورس از قیمت گذاری - خرید و فروش کالا و اوراق بهادار تشکیل شده و ریشه در علم اقتصاد دارد.

کلیک ها: 508
بوکان

درباره شهر بوکان

بوکان بزرگ‌ترین شهر جنوب استان آذربایجان غربی و مرکز شهرستان بوکان است. جمعیّت شهری آن براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۹۳٬۵۰۱ نفر بوده و مساحت شهر به صورت طولی ۱۲ کیلومتر مربّع است. بوکان نسبت به بسیاری از شهرهای ایران، شهر جوانی محسوب می‌شود و از نظر بافت تاریخی در دوران قاجار و سده نوزدهم میلادی بنیان گذاشته شده و بیش از دو قرن قدمت دارد.

کلیک ها: 409
بیمه بیکاری

همه چیز درباره بیمه بیکاری

بیکار در اقتصاد به فردی گفته می‌شود که در سن کار (۱۵ تا ۶۵ سال) و جویای کار باشد اما شغل یا منبع درآمدی پیدا نکند. حال بیمه بیکاری شامل این تعریف می شود.

کلیک ها: 299
تاریخچه اجاره خودرو

تاریخچه اجاره خودرو

 اجاره خودرو به زمان های گذشته بر میگردد. اما قبلتر از آن نیز مردم اسب و ارابه و درشکه را که به عنوان وسایل نقلیه محسوب میشوند کرایه میدادند. اولین شرکت اجاره خودرو در سال ۱۹۱۲ در آلمان و با ۳ خودرو به طور رسمی آغاز به فعالیت کرد.

کلیک ها: 306
تعهد

تعریف تعهد

در لغت به معنی به عهده گرفتن، خود را مديون و موظف كردن آمده است، در اصطلاح حقوقی، تعهد عبارت است از به عهده گرفتن انجام يا ترك عملي در برابر دیگری، به عبارت ديگر، تعهد رابطه حقوقی است كه به شخص توانایی مي دهد كه از شخص ديگري مالی را مطالبه و يا انجام يا امتناع از امری را تقاضا كند.

کلیک ها: 496
تغییرات حسابداری

انواع تغییرات در حسابداری

این مبحث پایه ای و مهم حسابداری را می توان به سه گروه طبقه بندی کرد که در ذیل به آن اشاره می کنیم.

کلیک ها: 247
تلگرام

تلگرام چیست؟

نرم افزار بسیار کاربردی و ساده برای تماس صوتی، چت، کانال تجاری و تفریحی همراه با امکان تعریف ربات برای جستجو و جمع آوری مطالب.

کلیک ها: 1045
توسعه‌ دهنده نرم افزار

تعریف توسعه دهنده نرم افزار

تعریف کلی توسعه دهنده یا تولید کننده نرم افزار : در مبحث توسعهٔ نرم‌افزار به هر کسی اطلاق می‌شود که بخشی از فرایند تولید نرم‌ افزار را برعهده داشته باشد.  (Software develope)

کلیک ها: 387
تی آر ایکس

تی آر ایکس, TRX چیست؟

یک کش به ظاهر ساده ولی بسیار موثر در بدنسازی، پرورش اندام، فیتنس و بسیاری از ورزش های دیگر می باشد.

کلیک ها: 507

تماس با ما

  • ایران:
    028 2630 0933
  • E-Mail:

    Meta Mail

  • 452 7752 73 46+

شبکه های اجتماعی