کمک یار متا

واژه نامه اینترنتی متا

کمک یار و کمک رسان مطالب مفید، آموزشی، مقاله و پروژه های دانشجویی به ترتیب حروف الفبای فارسی. واژه نامه اینترنتی متا با هدف بالا بردن سطح دانش و علم فعالیت می نماید.

واژه ها توضیحات
اشخاص

اشخاص و انواع اشخاص حقیقی و حقوقی

در حقوق، حق و تكليف فقط راجع به اشخاص است اشخاص بر دو قسم اند: الف)اشخاص حقیقی: همان انسانها هستند كه هنگام متولد شدن داراي حقوقي ميشوند كه با مرگ آنها خاتمه مييابد . ب) اشخاص حقوقی : – اجتماع عده اي از افراد انسان يا تمركز اموال به منظور انجام مقاصد خاص، اعم از انتفاعي يا غير انتفاعي است مانند موسسات دولتي، شركتهاي تجارتي، شهرداريها، انجمنها، سازمانها و بنگاهها

الفبای فارسی

الفبای فارسی گروه سی‌ودوگانهٔ حروف (اَشکال نوشتاری) در خط فارسی است که نمایندهٔ نگاشتن (همخوان‌ها یا صامت‌ها) در زبان فارسی است و حروف بی‌صدا نام دارند.

ا, ب, پ, ت, ث, ج, چ, ح, خ, د, ذ, ر, ز, ‌ ژ, س, ‌ ش, ص, ض, ط, ظ, ع, غ, ف, ق, ک, گ, ل, م, ن, و, ه, ی

 

اهليت

تعریف اهلیت و انواع اهلیت

اهليت عبارت است از توانايي اشخاص برای دارا شدن حق و اعمال و اجرای آن. پس اهليت بر دو نوع است: اهليت تمتع و اهليت استيفاء

ايقاع

ايقاع به چه معناست ؟

در لغت به معني واقع ساختن و تحقق بخشيدن آمده است، در اصطلاح حقوقی، ايقاع عمل حقوقي یک طرفه است كه با يك اراده انجام مي شود مثل ابراء (يعني صرفنظر كردن طلبكار از حق خود) و اعراض از مالكيت.

تاریخچه اجاره خودرو

تاریخچه اجاره خودرو

 اجاره خودرو به زمان های گذشته بر میگردد. اما قبلتر از آن نیز مردم اسب و ارابه و درشکه را که به عنوان وسایل نقلیه محسوب میشوند کرایه میدادند. اولین شرکت اجاره خودرو در سال ۱۹۱۲ در آلمان و با ۳ خودرو به طور رسمی آغاز به فعالیت کرد.

تعهد

تعریف تعهد

در لغت به معنی به عهده گرفتن، خود را مديون و موظف كردن آمده است، در اصطلاح حقوقی، تعهد عبارت است از به عهده گرفتن انجام يا ترك عملي در برابر دیگری، به عبارت ديگر، تعهد رابطه حقوقی است كه به شخص توانایی مي دهد كه از شخص ديگري مالی را مطالبه و يا انجام يا امتناع از امری را تقاضا كند.

حسابداری

تعریف جامع حسابداری و رشته حسابداری

حسابداری برگرفته شده از دو اصل اساسی به نام های بدهکاران و بستانکاران که این امور ریشه در ساخت حسابداری مالی و مفروضات حسابداری دارند. به طور کلی سرمایه، بدهی، دارایی سرچشمه اصول حسابداری هستند. و مانند زنجیر به هم متصل می باشند.

سئو

سئو از نگاه دیگر در طراحی سایت

سئو: یک وب سایت کاملا سالم و با کمترین خطا در طراحی سایت، و در نتیجه بدست آوردن بهترین نتیجه در موتور های جستجو با وجود الگوریتم های هوشمند مرورگرها نظیر گوگل، بینگ و... - سئو یا بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو یک علم کاملا تخصصی و با فرآیند بدست آوردن تجربه می باشد.

سند

تعریف سند

سند نوشته ای است كه در مقام دعوی يا دفاع قابل استناد باشد. قراردادهای بين بانكها و مشتريان آنها اسنادي هستند كه از وقوع يك يا چند عقد بين بانك و مشتری حكايت ميكنند و شرايط عقود واقع شده در آنها درج گرديده و چنانچه بانک بخواهد عليه مشتری اقامه دعوی كند يا بر مشتری ادعایی داشته باشد، ميتواند به آنها استناد كند و هر گاه مشتری عليه بانک اقامه دعوی كند يا ادعایی بنمايد، قرارداد مربوط ميتواند مستند دفاع بانک در برابر مشتری باشد .

سوئدی

زبان سوئدی یکی از زبان‌های هندواروپایی است که در کشور سوئد و قسمت‌هایی از کشور فنلاند به آن سخن می‌گویند. سوئدی زبان رسمی کشور سوئد به حساب می‌آید، اگر چه زبان‌های دیگری نیز در کشور سوئد استفاده‌است که از آن جمله می‌توان به زبان سامی اشاره کرد که مخصوص مردم ساکن شمال سوئد است.

سپرده بانكی

درباره سپرده بانكی

حسابي است كه هر شخص حقیقی يا حقوقی در بانک باز نموده و پول هاي خود را در آن حساب، تحت عناوين خاص ( قانوني و رسمی ) نگهداری مي كند.

شهروند اینترنتی

شهروند مجازی یا شهروند اینترنتی امکان جدیدی است که کشور اروپایی استونی ( کشوری که در شمال اروپا و به همسایگی کشور هایی نظیر سوئد و فنلاند قرار گرفته ) در اختیار شهروندان دیگر کشور ها قرار میدهد.

طراحی سایت

طراحی سایت | طراحی وب

طراحی سایت تنها یک تبلیغ آنلاین برای معرفی محصولات و خدمات نیست بلکه یک علم و شاخه جدید در رشته های نو ظهور می باشد. 

عقد

تعریف عقد

برابر تعريف قانون مدنی عقد عبارت است از آنكه یک يا چند نفر در مقابل یک يا چند نفر ديگر تعهد بر امرينمايند و مورد قبول آنها باشد « ليكن اين تعريف اشكالاتي دارد و بهتر است آن را بدين صورت تعريف نمود :( توافق اراده دو طرف به منظور ايجاد رابطه حقوقی)

قرارداد

تعریف قرارداد

قرارداد عبارت است از سندی كه حكايت تار وقوع يک يا چند عقد می كند و متضمن شرايط وقوع آن عقود نيز ميباشد. به منظور اين كه تعريف قرارداد بهتر مفهوم شود، لازم است سند و عقد هم تعريف شود.

تماس با ما

  • ایران:
    028 2630 0933
  • E-Mail:

    Meta Mail

  • 452 7752 73 46+

شبکه های اجتماعی