×

به انجمن تخصصی نرم افزار و طراحی سایت پیشگامان متا خوش آمدید. در این انجمن علاوه بر مباحث تخصصی رایانه و طراحی شما عزیزان می توانید جدیدترین قالب های آماده پاورپوینت و همچنین مقاله های تخصصی دانشجویی به تفکیک رشته های تحصیلی را دریافت نمایید. با آرزوی بهترین ها برای شما.


افزونه ارسال مقاله مطالب جوملا به تلگرام

نویسنده itkit

پاسخ ها: 0
مشاهده: 219
آخرين ارسال pm 17:35:16 - 04/18/17
توسط itkit
دستورات ربات بوت در تلگرام Telegram bot(دفعات بازدید: 1179 بار)

0 کاربر و 16 مهمان درحال دیدن موضوع.

آموزش ساخت ربات بوت در تلگرام و همچنین کلیه دستورات کاربردی که در @BotFather مورد استفاده قرار می گیرد.
-اضافه کردن دستورات به BotFather و Paquebot
-معرفی دستورات Telegram bot

گام اول برای ساخت ربات تلگرام پاسخ #1 : pm 23:48:38 - 04/17/17
گام اول برای ساخت ربات تلگرام

@BotFather را جستجو نمایید.
با گزینه Start کار را شروع نمایید.
سپس باید یک ID برای بوت خود انتخاب کنید به صورت ID_bot
مطابق با تصویر بعد از تایید نام کاربری اطلاعاتی برای شما ارسال خواهد شد.

بعضی از دستورات برای وب سایت ها کاربرد دارند و اشتراک کذاری مطالب از طریق پیج و وب سایت ها که نیاز به  api دارند و یک سری دستورها هم بصورت نوشتاری و پاسخگوی اتوماتیک هستند.
دستور start/ : در این قسمت شما میتوانید متن خوشامدگویی را تنظیم کنید پیام وقتی نمایش داده میشود که کاربر گزینه Start را برای بوت انتخاب کرده باشد.دستورات ربات بوت در تلگرام - about/ پاسخ #3 : pm 23:57:47 - 04/17/17
دستور about/ : میتوانید درباره خود در این قسمت مختصری توضیح دهید که دلخواه هست همچنین میتوانید این قسمت را حذف یا ویرایش کنید.دستورات ربات بوت در تلگرام - help/ پاسخ #4 : pm 23:58:35 - 04/17/17
دستور help/ : می توانید برای کاربر راهنما قرار دهید، برای مثال دستور x برای کار x استفاده شود.دستور subscribe/ : برای فعال شدن اشتراک.دستورsetjoingroups/ :اجازه دادن به کاربران جهت ادد کردن ربات شما در گروه ها.دستور setprivacy/ : حساسیت به پیام های ارسالی خاص توسط کاربران برای ربات شمادستور setdescription/ : با ارسال این دستور بات فادر از ما تقاضای یک متن را می کند، ما بایستی در این متن به توصیف ربات خود بپردازیم و کارهایی را که انجام میدهد را شرح دهیم .این متن زمانی که یه کاربر برای اولین بار با ربات شما شروع به چت کردن می کند برایش ارسال می شود.دستور setabouttext/ : توسط این دستور شما می توانید اطلاعات کوتاهی که کمتر از 120 حرف است را شرح دهید. این اطلاعات زمانی که شما ربات خود را به اشتراک می گذارید در پروفایل ربات نمایش داده می شود.
 

ما را دنبال کنید

فیسبوک گوگل پلاس تویتر متا پرتال آپارات

منو کاربر

جستجو مشخصات پیغام های خصوصی انجمن ابر برچسب ها

خدمات ما

متا آگهی متا دیزاین طراحی سایت متا اس ام اس سوئدی