عدم قبول هزینه از جانب دارایی

نویسنده amjad

پاسخ: 11
مشاهده: 1705
آخرين ارسال ۱۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۵:۲۲
توسط amjad
ارزش افزوده دارایی ثابت

نویسنده آیلان

پاسخ: 11
مشاهده: 3103
آخرين ارسال ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۸:۲۸
توسط آیلان
تعویض گروه دارایی ها

نویسنده آیلان

پاسخ: 8
مشاهده: 1754
آخرين ارسال ۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۰:۱۶
توسط آیلان
دارایی ثابت

نویسنده main

پاسخ: 1
مشاهده: 337
آخرين ارسال ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۲:۳۲
توسط آیلان
استهلاک زیان سنواتی

نویسنده main

پاسخ: 3
مشاهده: 1758
آخرين ارسال ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۱:۴۹
توسط اکبرزاده


موضوع: استهلاک دارایی  (دفعات بازدید: 2461 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال دیدن موضوع.


  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« : ۲۳ مهر ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۵:۵۴ »
درود

اگر دارایی که خریده شده است و مدتی استفاده کرده ایم و برای آن استهلاک نیز گرفته باشیم اما در حال حاضر از آن استفاده ای نشود آیا برای آن استهلاک میگیریم(30%)یا خیر؟

با احترام
  • کاربر فعال
  • ***
  • ارسال: 179
  • محبوبیت ارسالها : 141
  • جنسيت : آقا
  • موفقيت براي اشخاص کم ظرفيت ، مقدمه گستاخي است
  • تاریخ عضویت : 03/07/2012
    سالسالسالسالسال
  • تخصص: دانشجو
« پاسخ #1 : ۲۳ مهر ۱۳۹۱ - ۲۱:۴۹:۲۵ »
سلام

جدول استهلاكات موضوع ماده 151 اصلاحي قانون مالياتهاي مستقيم مصوب 27/11/1380
تذكرات و توضيحات :
.
.
.
تبصره 6ـ در مواردي كه دارايي قابل استهلاك پس از آمادگي براي بهره برداري به علت تعطيلي كار موسسه يا علل ديگر براي مدتي مورد استفاده قرار نگيرد، ميزان استهلاك در مدتي كه دارايي مورد استفاده قرار نگرفته معادل 30% نرخ استهلاكي خواهد بود كه در اين جدول براي آن دارايي تعيين گرديده است، در صورتيكه محاسبه استهلاك بر حسب مدت باشد 70% مدتي كه دارايي در آن مدت مورد استفاده قرار نگرفته است به باقيمانده مدت تعيين شده براي استهلاك دارايي در اين جدول اضافه خواهد شد.


شادباشيد
اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه زندگی نباشد

صدای آب هرگز زیبا نخواهد شد
  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #2 : ۲۳ مهر ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۵:۲۳ »
کاملا درسته سپاس از شما

حال اگر دارایی در جریان تکمیل باشد آیا برای آن استهلاک محاسبه میکنیم؟

با احترام
  • کاربر فعال
  • ***
  • ارسال: 179
  • محبوبیت ارسالها : 141
  • جنسيت : آقا
  • موفقيت براي اشخاص کم ظرفيت ، مقدمه گستاخي است
  • تاریخ عضویت : 03/07/2012
    سالسالسالسالسال
  • تخصص: دانشجو
« پاسخ #3 : ۲۳ مهر ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۷:۳۹ »
عرض ادب دوباره

فكر ميكنم بند زير جوابگو باشد

بند 51 استاندارد شماره 11 :
استهلاك دارايي از زمان آماده شدن آن براي استفاده، يعني زماني كه دارايي در مكان و شرايط لازم براي بهره برداري است ، شروع مي شود و از تاريخ طبقه بندي دارايي به عنوان آماده براي فروش يا تاريخ بركناري دائمي يا واگذاري آن، هر كدام زودتر باشد، متوقف مي شود . بنابراين در زماني كه دارايي به طور موقت بلااستفاده يا غيرفعال گردد استهلاك آن متوقف نمي شود مگر اينكه كاملاً مستهلك شده باشد . با اين حال، براساس روشهاي استهلاك مبتني بر كاركرد،در صورتي كه توليدي وجود نداشته باشد هزينه استهلاك مي تواند صفر باشد.


شادباشيد


اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه زندگی نباشد

صدای آب هرگز زیبا نخواهد شد
  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #4 : ۲۳ مهر ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۰:۰۰ »
شما قادر به دیدن لینک نمی  باشید. ثبت نام کنید یا با نام کاربری وارد شوید

بند 51 استاندارد شماره 11 :
استهلاك دارايي از زمان آماده شدن آن براي استفاده، يعني زماني كه دارايي در مكان و شرايط لازم براي بهره برداري است ، شروع مي شود


سلام مجدد

اگر دارایی آماده بهره برداری باشد اما شرایط لازم را نداشته باشد هزینه استهلاک ثبت نمیکینم؟البته بنده ندیدم که ممیزین برای عدم ثبت استهلاک دفاتر را رد کنند اما اگر دوستان تجربه ای دارند استفاده میکنیم

شما قادر به دیدن لینک نمی  باشید. ثبت نام کنید یا با نام کاربری وارد شوید
با اين حال، براساس روشهاي استهلاك مبتني بر كاركرد،در صورتي كه توليدي وجود نداشته باشد هزينه استهلاك مي تواند صفر باشد.


در این مورد و روشهای مورد قبول تخصیص هزینه استهلاک توضیح بیشتری میفرمایید؟

با احترام
  • کاربر فعال
  • ***
  • ارسال: 179
  • محبوبیت ارسالها : 141
  • جنسيت : آقا
  • موفقيت براي اشخاص کم ظرفيت ، مقدمه گستاخي است
  • تاریخ عضویت : 03/07/2012
    سالسالسالسالسال
  • تخصص: دانشجو
« پاسخ #5 : ۲۳ مهر ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۹:۲۲ »
شما قادر به دیدن لینک نمی  باشید. ثبت نام کنید یا با نام کاربری وارد شوید
اگر دارایی آماده بهره برداری باشد اما شرایط لازم را نداشته باشد هزینه استهلاک ثبت نمیکینم؟
متوجه نشدم متاسفانه ،دارايي ما چه زماني آماده بهره برداري است ولي شرايط لازم را ندارد!توضيح ميفرماييد؟
شما قادر به دیدن لینک نمی  باشید. ثبت نام کنید یا با نام کاربری وارد شوید
با اين حال، براساس روشهاي استهلاك مبتني بر كاركرد،در صورتي كه توليدي وجود نداشته باشد هزينه استهلاك مي تواند صفر باشد.
شما قادر به دیدن لینک نمی  باشید. ثبت نام کنید یا با نام کاربری وارد شوید
در این مورد و روشهای مورد قبول تخصیص هزینه استهلاک توضیح بیشتری میفرمایید؟
اين موضوع نص استاندارد است و در خصوص مبنا قرار دادن نسبت توليد به توان اسمي توليد دستگاه است .كه  قوانين مالياتي در خصوص ظرفيت استفاده از دارايي ،تا آنجا كه ميدانم،مسكوت است.


شادباشيد
اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه زندگی نباشد

صدای آب هرگز زیبا نخواهد شد
  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #6 : ۲۳ مهر ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۹:۲۵ »
شما قادر به دیدن لینک نمی  باشید. ثبت نام کنید یا با نام کاربری وارد شوید

متوجه نشدم متاسفانه ،دارايي ما چه زماني آماده بهره برداري است ولي شرايط لازم را ندارد!توضيح ميفرماييد؟


فرضا دارایی داریم که خود به تنهایی آماده است اما شرایط و مکان استفاده از آن مناسب یا آماده نباشد طبق بند 51 استانداردی که فرمودید

شما قادر به دیدن لینک نمی  باشید. ثبت نام کنید یا با نام کاربری وارد شوید

اين موضوع نص استاندارد است و در خصوص مبنا قرار دادن نسبت توليد به توان اسمي توليد دستگاه است .كه  قوانين مالياتي در خصوص ظرفيت استفاده از دارايي ،تا آنجا كه ميدانم،مسكوت است.

فکر میکنم جناب اقای اکبرزاده در این مورد چندی پیش در تالار مطالبی را قراردادند که تشکر میکنم اگر لینک مورد نظر را در دسترس قراردهند چرا که به نظرم هزینه استهلاکی که به این طریق محاسبه میشد اضافی آن قابل قبول نبود...

با احترام