درصدهای بیمه و مالیات در پیمانکار دست دوم

نویسنده abbaspur

پاسخ: 1
مشاهده: 3580
آخرين ارسال ۲۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۸:۱۲
توسط آیلان
برگ پرداخت مالیات تکلیفی و تعهدات کارفرمایی

نویسنده beu_w

پاسخ: 6
مشاهده: 1817
آخرين ارسال ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۱:۰۸
توسط beu_w
ثبت نهایی مالیات تکلیفی در دفاتر پیمانکار

نویسنده M.SAMIMI

پاسخ: 3
مشاهده: 763
آخرين ارسال ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۱:۰۴
توسط Masoud_MI
مالیات تکلیفی

نویسنده shadi

پاسخ: 6
مشاهده: 2292
آخرين ارسال ۲۴ آبان ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۵:۳۶
توسط SAM
3% مالیات تکلیفی

نویسنده آزاده پرتو

پاسخ: 6
مشاهده: 1858
آخرين ارسال ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۰:۳۲
توسط soheilvadarya


موضوع: سئوال در مورد وقتی که مالیات از قراردادهای پیمانکاری کسر ولی ایصال نمی‌گردد ؟  (دفعات بازدید: 942 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.


  • کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 20
  • محبوبیت ارسالها : 2
  • جنسيت : آقا
  • تاریخ عضویت : 04/04/2012
    سالسالسالسالسال
« : ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۲:۲۹ »
سلام.

در مواردی که مالیات از قراردادهای پیمانکاری کسر ولی ایصال نمی‌گردد تکلیف پیمانکار چیست؟
  • مدیر سایت
  • *****
  • ارسال: 2042
  • محبوبیت ارسالها : 601
  • جنسيت : آقا
  • تاریخ عضویت : 29/03/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #1 : ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۱۲:۰۴ »
با سلام



در ماده 104 قانون مکلفین در هر پرداخت به عنوان ماليات علي‌الحساب مودي مي‌بايست 3% مبالغ پرداختي را كسر و ظرف مدت سي‌ روز به حساب دارائی واريز و رسيد آن را به مودي تسليم نمايند.

 ماده 199 قانون مالياتهاي مستقيم صریحا اعلام میدارد هر شخص حقيقي يا حقوقي  مكلف به كسر و ايصال ماليات موديان ديگر مي‌باشند در صورت تخلف از انجام وظايف مقرر علاوه بر مسئوليت تضامني كه با مودي در پرداخت ماليات خواهد داشت ، مشمول جريمه‌اي معادل 20% ماليات پرداخت نشده نيز خواهد بود.

به همین سبب عدم کسر و عدم پرداخت مالیات مانع از عدم مطالبه مالیات توسط اداره دارائی نخواهدبود.

با احترام
  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #2 : ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۳:۳۴ »
درود بر شما


دوست عزیز اگر کارفرمای شما مبلغ مالیات را کسر و به دارایی پرداخت نمیکند ضعف مدیریت داخلی شرکت شما برای بستن قرارداد است چرا که شما میتوانید در قرارداد خود بندی را مبنی بر اینکه کلیه کسورات قانونی بر عهده کارفرما میباشد و جرائم آن نیز در صورت کسر و عدم پرداخت بر عهده ایشان است نه از لحاظ دارایی بلکه از لحاظ حقوقی برای خود حقی ایجاد کرده و اگر درگیر چنین مسئله ای شوید بتوانید حق و حقوق خود را بازپس گیرید.

اما در اینکه اداره دارایی با الزام ماده 104 و مسئولیت دو جانبه ای که به مودیان داده است خود را درگیر چنین مسائلی نمیکند و از هر کدام از مودیان که دریافت مالیات سهل الوصول تر باشد اقدام و مطالبه خواهد کرد اما کارفرما اولا طبق قرارداد بایستی کسورات را به نام شما به حساب دارایی واریز کرده و مابقی را به شما بپردازد اگر این عمل را انجام ندهد و جرایم و ضرری گریبانگیر شرکت شود مسئولیتحقوقی آن توسط وکلای شرکت حل و فصل خواهد شد.


با احترام