دعوای سنتی فروش با مالی

نویسنده علیرضا آهنگی

پاسخ: 2
مشاهده: 867
آخرين ارسال ۲۲ آذر ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۷:۰۰
توسط علیرضا آهنگی
فروش کالا زیر قیمت

نویسنده M.SAMIMI

پاسخ: 1
مشاهده: 418
آخرين ارسال ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۷:۳۳
توسط اکبرزاده
تسلسل فاکتورهای فروش

نویسنده Yaser Rasa

پاسخ: 11
مشاهده: 4298
آخرين ارسال ۱۷ مهر ۱۳۹۱ - ۲۳:۲۷:۳۰
توسط آیلان
ثبت تخفیفات فروش

نویسنده hourad

پاسخ: 6
مشاهده: 3907
آخرين ارسال ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۲:۳۲
توسط hourad
ثبت برگشت از فروش یا ؟

نویسنده زهرا سلیمانی

پاسخ: 3
مشاهده: 868
آخرين ارسال ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۲:۳۰
توسط زهرا سلیمانی


موضوع: الزام مساوی بودن گزارش خرید و فروش فصلی با سود و زیان عملیاتی؟  (دفعات بازدید: 1214 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.


  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • ارسال: 66
  • محبوبیت ارسالها : 25
  • جنسيت : خانم
  • تالار تخصصی حسابداری ایران
  • تاریخ عضویت : 23/07/2012
    سالسالسالسالسال
  • تخصص: مبتدی
« : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۳:۲۹ »
با سلام
 با توجه به دستورالعمل و آیین نامه معاملات در خرید و فروش در گزارشات فصلی، گزارش ملزومات مصرفی و ابزار و کالای مصرفی و خدماتی کمتر از یک میلیون ریال در هر فصل افراد حقیقی و حقوقی الزامی نيست و بالای این مبلغ باید گزارش شود.


احتراما با توجه به این بخشنامه پس خریدهای کمتر از یک میلیون ریال قاعدتا در گزارش فصلی اورده نمیشود حال چطور ممکن است با گزارش فصلی با سود و زیان عملیاتی مساوی گردد ؟
ایا ممیز میتواند بگوید که باید همه هزینه ها حتی کمتر از 1000000 ریال باید ثبت مینمودید؟
  • کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 20
  • محبوبیت ارسالها : 13
  • جنسيت : آقا
  • تالار تخصصی حسابداری ایران
  • تاریخ عضویت : 20/01/2013
    سالسالسالسال
  • تخصص: حسابداری
« پاسخ #1 : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۶:۱۱ »
با سلام

حرف شما درست است اما به چند دلیل امکان موشکافی در حال حاضر  نیست

با توجه به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری شاید با شبکه شدن اطلاعات ممکن باشد ولی در حال حاضر بررسی بسیار سخت است و به علت فرارهایی که وجود دارد
  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #2 : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۸:۳۳ »
درود بر شما


دوست عزیزم متوجه الزام مساوی بودن گزارش خرید و فروش فصلی با سود و زیان عملیاتی نشدم! این الزام را چه بخشنامه ای از کدام ماده قانونی ایجاد کرده است؟؟یعنی برای نگاه اجمالی به این قضیه آیا شما هزینه حقوق پرسنل را نیز در گزارشات فصلی لحاظ میکنید؟؟

در مورد بند اول فرمایش شما بله کاملا درست بود و بخشنامه مذکور تقدیم میگردد:
شماره:   31/116013/44714
تاریخ:   1376/10/18
پیوست:   ندارد 
خلاصه موضوع:   ارائه صورت معاملات (خرید و فروش کالا و خدمات) اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع ماده 169 ق. م. م.



اطلاعیه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی
پیرو اطلاعیه وزارت امور اقتصادی و دارایی مندرج در جراید کثیرالانتشار دی ماه 1375 در خصوص ارائه صورت معاملات (خرید و فروش کالا و خدمات) اشخاص حقیقی و حقوقی و بنا بر اختیار حاصله از ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم مصوب اسفند ماه 1366 ضمن تأکید بر رعایت مفاد اطلاعیه‌های قبلی به اطلاع مؤدی محترم می‌رساند:
1- اطلاعات خواسته شده در فرم‌های نمونه پیوست به صورت خوانا و بدون خط‌خوردگی تنظیم و تحویل گردد.
2- فرم‌های نمونه پیوست بدون هرگونه تغییر عیناً مورد استفاده قرار گیرد.
3- معاملات با هر شخص حقیقی یا حقوقی در خصوص یک نوع کالا به صورت مجموع در هر فصل در یک ردیف درج و از تکرار نام مشتری برای یک کالا در هر فصل خودداری شود.
4- ذکر نوع فعالیت ارائه‌کنندگان فهرست معاملات در مهر فرم‌های نمونه پیوست الزامی است.
5- ارائه خرید ملزومات و ابزار و کالاهای مصرفی و خدماتی کمتر از یک میلیون ریال در هر فصل از یک شخص حقیقی یا حقوقی الزامی نمی‌باشد.
6- صاحبان سردخانه‌ها و جایگاه‌های نگهدارنده کالا نیز مکلفند از اول سال 1377 اطلاعات خود را مطابق فرم نمونه پیوست به مراجع مذکور در اطلاعیه‌های قبلی تحویل نمایند.
7- ارائه معاملات مربوط به مصرف‌کنندگان نهایی تحت فهرست جداگانه الزامی است.
8- مهلت تسلیم خلاصه اطلاعات فصلی سی روز پس از پایان هر فصل خواهد بود. ماده 230 قانون مالیات‌های مستقیم در مواردی که مدارک و اسناد حاکی از تحصیل درآمد نزد اشخاص ثالث به استثنای اشخاص مذکور در ماده 231 این قانون باشد اشخاص ثالث مکلفند با مراجعه و مطالبه مأموران تشخیص، دفاتر و همچنین اصل یا رونوشت اسناد مربوط و هرگونه اطلاعات مربوط به درآمد مؤدی یا مشخصات او را ارائه دهند وگرنه در صورتی که در اثر این استنکاف آن‌ها زیانی متوجه دولت شود به جبران زیان وارده به دولت محکوم خواهند شد.
مرجع ثبوت استنکاف اشخاص ثالث و تعیین زیان وارده به دولت مراجع صالحه قضایی است که با اعلام دادستانی انتظامی مالیاتی خارج از نوبت به موضوع رسیدگی خواهند نمود.
روابط عمومی و ارشاد وزارت امور اقتصادی و دارایی


اما فکر میکنم که این بخشنامه به تازگی منسوخ شده است

با احترام
  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • ارسال: 66
  • محبوبیت ارسالها : 25
  • جنسيت : خانم
  • تالار تخصصی حسابداری ایران
  • تاریخ عضویت : 23/07/2012
    سالسالسالسالسال
  • تخصص: مبتدی
« پاسخ #3 : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۵:۰۳ »
با سلام و سپاس

ایلان جان شما مطمئن هستید که بخشنابه ابطال گردیده است؟لطفا ابطالیه ان را در سایت قرار دهید

نه هزینه  حقوق و بیمه در گزارش فصلی نمیاید.

راسش ممیز دارایی بمن گفت که باید همه هزینه ها اورده شود و این بخشنامه صرفا جهت ارگانها بوده!!!!!!!
در صورتیکه اصلا در بخشنامه صبحتی از ارگان دولتی نیامده و مشمول کلیه افراد اعم از حقیقی یا حقوقی میباشد.

  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #4 : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۸:۰۴ »
درود بر شما

بله لینا جان بنده از نرم افزار مالیاتی سام استفاده میکنم و این موارد بخوبی قابل پیگیری است و اگر دسترسی ندارید باید در سایت امور اقتصادی و دارایی کشور جستجو کنید بخشنامه ای که با ستاره مشخص شده باشد منسوخ است
بله لینا جان کاملا درست است که این موردی که فرمودید شایعه ای بیش نیست زیرا الزام قانونی وجود ندارد چرا که ما برای مثال همان هزینه حقوقی که عرض کردم را در گزارشات فصلی لحاظ نمیکنیم حتی قبوض پرداختی را لحاظ نمیکنیم و در اینجا اولین سوال این است که با این شرایط چطور محاسبه سود و زیان شما در گزارشات فصلی با دفاتر همخوانی دارد؟
راستش رو بخواهید اصلا ممیزین مالیاتی را مشاور و امین خود محسوب نکنید ممیزین دارایی مانند مسئولین تامین اجتماعی اطلاع کافی از قوانین و مسائل ندارند و ممکن است برخی مشاور درستی نباشند کما اینکه این موضوع به درستی در فرمایش نقل قول شده شما از ممیزتان مشهود است ...


با احترام