سررسید سفته

نویسنده مائده, دسامبر 11, 2015, 01:30:37 بعد از ظهر

« قبلی بعدی »

0 اعضا و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

مائده

سلام دوستان
خواستم بدونم صدور سفته نیمه اول ماه یا نیمه دوم ماه باشد سررسید سفته چندم است مثلا اول ماه سفته صادر بشه سفته سه ماه سررسیدش کی میشه یا آخر ماه مثلا 25 صادر بشه سررسیدش کی میشه .با تشکر فراوان

اکبرزاده

با سلام
سررسید سفته می تواند به صورتهای زیر باشد

1) اگر در مقابل تاریخ در سفته نوشته شود ؛«عندالمطالبه»یا «به رؤیت » بدین معنی است که متعهد سفته مکلف است به محض اراﺋه سفته از طرف دارنده سفته (متعهد له/ ظهر نویس) مبلغ مندرج در سفته را به دارنده ی سفته  بپردازد.

2) می توان در مقابل تاریخ این گونه نوشته شود؛ (۱۰روز پس از رؤیت) در این صورت متعهد بایستی ۱۰ روز پس از رؤیت سفته، وجه آن را بپردازد.

3) ممکن است وعده پرداخت، به نسبت تاریخ صدور سفته باشد. در این صورت، الزام متعهد به پرداخت وجه سفته نسبت به همان تاریخ پس از تاریخ صدور سفته خواهد بود.

4) در مقابل تاریخ در سفته، تاریخ معینی درج شود.

آخرین روز پرداخت وجه سفته، یک روز تمام است. یعنی مهلت پرداخت، تا آخرین ساعت آن روز است.

اگر روز پرداخت وجه، با روز تعطیل مصادف شود، سر رسید، اولین روز غیر تعطیل خواهد بود.

روز صدور سفته ،جزء مدت شروع وعده پرداخت محسوب نمی شود.

اینها کلیات سررسید سفته بود در خصوص مورد شما اگر 25 صادر شود روز 25 حساب نخواهدبود

از روز 26 تا روز 25 ماه بعد که در حالت ماههای 31 روز و 30روز فرقی نخواهد داشت

فرضا از 26 مرداد ماه تا 25 آبان سه ماه طلقی میگردد  یعنی سررسید تا آخرین ساعات روز 25 آبان ماه

با احترام

مائده

با تشکر فراوان . من اینه متوجه نشدم گفتین بعضی از ماهها 30 روز یا 31 روز است . مثلا داخل کتاب نوشته 25 صدور باشه سفته سررسیدش آخر ماه است ولی از توضیحات شما متوجه شدم ک میگین 26 ماه بعد سرسید سفته یک ماه
و یک سوال دیگه در پایان سال موقع بستن حسابها اسناد دریافتنی تنزیل شده چ جوری بسته میشه ؟ اینطوری بسته میشه اسناد دیافتنی تنزیل شده از اسناد دریافتنی کم میشه بعد اسناد دریافتنی خالص بسته میشه .درسته...

اکبرزاده

نقل قول از: مائده در دسامبر 11, 2015, 10:28:49 بعد از ظهر
با تشکر فراوان . من اینه متوجه نشدم گفتین بعضی از ماهها 30 روز یا 31 روز است . مثلا داخل کتاب نوشته 25 صدور باشه سفته سررسیدش آخر ماه است ولی از توضیحات شما متوجه شدم ک میگین 26 ماه بعد سرسید سفته یک ماه
و یک سوال دیگه در پایان سال موقع بستن حسابها اسناد دریافتنی تنزیل شده چ جوری بسته میشه ؟ اینطوری بسته میشه اسناد دیافتنی تنزیل شده از اسناد دریافتنی کم میشه بعد اسناد دریافتنی خالص بسته میشه .درسته...

با سلام
25 ماه که تاریخ صدور باشد این روز محاسبه نمیشود و از روز بعد محاسبه میگردد و در 25 ماه بعد میشود یکماه

در خصوص سئوال دوم  از ابتدا اسناد را صادر بفرمائید تا انتها ببنیم شما چطور این حساب را میبندید

با احترام

Share via facebook Share via linkedin Share via pinterest Share via reddit Share via telegram Share via twitter Share via whatsapp

خدمات حسابداری

موسسه رستا تراز پارسه اصطلاحات حسابداری طراحی سایت و انجمن حسابداری

سایر پرتال ها

فروم متا انجمن بورس و اوراق بهادار ثبت آگهی رایگان