ضایعات

نویسنده main, سپتامبر 27, 2015, 12:21:11 بعد از ظهر

« کالای ساخته شده | قیمت گذاری مواد و محصولات ساخته شده »

0 اعضا و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آیلان

نقل قول از: lazeheko در سپتامبر 27, 2015, 11:00:52 بعد از ظهر

گویا بنده درست متوجه نشدم، شما بی زحمت مشخصاً نقل قول فرمایید که کدام قسمت از نوشتار شما مربوط به حالتی است که فروش و برگشت از فروش در یک دوره واقع می گردد.

عرض کردم بند آخر توضیحاتم را مطالعه بفرمایید

نقل قول از: آیلان در سپتامبر 27, 2015, 10:08:46 بعد از ظهر
نقل قول از: main در سپتامبر 27, 2015, 12:21:11 بعد از ظهر
ما یه شرکت تولید کننده لامپ هستیم. لامپها را در زمان فروش گرانتی میکنیم که هر زمانی که سوخت مشتریها بیارن تحویل بدن تا از حسابشون کم کنم. زمانی که مشتری لامپ سوخته را تحویل میدهد ثبت برگشت از فروش میزنم. یعنی برگشت از فروش و موجودی کالا بدهکار و بهای کالای فروش رفته و مشتری بستانکار. اما این لامپ موجودی کالا من نمیباشد چون که سوخته است. به همین علت ثبت دیگری هم میزنم بهای تمام شده کالای فروش رفته بدهکار و موجودی کالا بستانکار.
میخواهم بدانم که این ثبت درست هست؟

ثبت ذخیره برای رعایت اصل تطابق است اما شما در دوره عملکردی که هستید میتوانید ثبت فروش و برگشت از فروش خود را لحاظ کرده و به جای اینکه دوباره بهای تمام شده کالای فروش رفته را درگیر کنید هزینه را بدهکار و وجه نقد یا حساب مشتری را بستانکار میکنید.

نقل قول از: lazeheko در سپتامبر 27, 2015, 11:00:52 بعد از ظهر

ضمناً با «م...» قصد دارید بگویید زیرکانه پشت پروفایل را می بینید؟ اگر اینطور است که باید بگویم به جای «م»، «ک» بگذارید زیرکتر جلوه خواهید کرد...

با تشکر

باید عرض کنم دفعه قبل با گوشی وارد سایت شدم اما حالا آقای م... یا آقای ک یا ... مهم نیست مهم این است که برای کمک به دوستی در اینجا دور هم جمع شده ایم ضمناً بنده دنبا زیرک جلوه دادن خودم نیستم چرا که نوشتار گویای همه چیز است و خصوصا شناخت بیشتر ازنوشتار اشخاصی که مهم تر هستند ...  در ضمن دوست عزیز شما بهتر است برای راهنمایی دوست سوال کننده نظر خود را هم ضمیمه ارسالتان بفرمایید نه اینکه تحلیل ارسال بنده را ارجح بدانید!!!

با تشکر متقابل

lazeheko

با سلامی دوباره

احتمالاً منظور شما از «بند آخر»، سطر آخر توضیحاتتان است.
متأسفانه در سطر آخر، از ذکر عبارت «در دوره عملکردی که هستید» نتوانستم اینطور برداشت کنم که منظور شما «در یک دوره عملکرد» است! بگذریم...

در انتهای سطر مزبور پیشنهاد کرده اید که ثبت زیر انجام شود:

هزینه ...   ***
وجه نقد/حساب مشتری  ***

لطفاً بفرمایید آیا این ثبت مربوط به برگشت از فروش است؟ اگر اینطور است، حساب موجودی، برگشت از فروش، برگشت بهای تمام شده کجا ثبت خورده است؟

با احترام
ای مگس! عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری

آیلان

نقل قول از: lazeheko در سپتامبر 27, 2015, 11:47:01 بعد از ظهر
با سلامی دوباره

احتمالاً منظور شما از «بند آخر»، سطر آخر توضیحاتتان است.
متأسفانه در سطر آخر، از ذکر عبارت «در دوره عملکردی که هستید» نتوانستم اینطور برداشت کنم که منظور شما «در یک دوره عملکرد» است! بگذریم...

سلام مجدد

کاملاً مشخص است، در دوره عملکردی که هستید یعنی در دوره ای که ثبت فروش و برگشت از فروش را میزنند به نظر من معنی دیگری برداشت نمیشود! ضمناً سطر آخر در بند آخر مشاهده میشود...میگذریم...

نقل قول از: lazeheko در سپتامبر 27, 2015, 11:47:01 بعد از ظهر

در انتهای سطر مزبور پیشنهاد کرده اید که ثبت زیر انجام شود:

هزینه ...   ***
وجه نقد/حساب مشتری  ***

لطفاً بفرمایید آیا این ثبت مربوط به برگشت از فروش است؟ اگر اینطور است، حساب موجودی، برگشت از فروش، برگشت بهای تمام شده کجا ثبت خورده است؟

با احترام

همانطور که قبلا عرض کردم ثبت هزینه ای که در بند آخر توضیح داده بودم کاملا بعد از ثبتهای فروش و برگشت از فروش کالای مدنظر دوستمون بود
این همه شما سوال کردید حالا من یک سوال از شما بپرسم:
در ثبت فروش و برگشت از فروش مگر موجودی کالا و بهای تمام شده هر کدام یک بار بدهکار و بستانکار نشده اند؟!مگر فروش شناسایی شده با برگشتی مزبور از حسابها در نیامده است؟!حال که بعد از این دو ثبت همه چیز به حالت اولیه برگشته است پس کالایی که غیر قابل استفاده بود باید یه جایی سند بخورد و حال آیا ثبت هزینه ای که انجام شد ثبت درستی نیست؟درست آن را لحاظ بفرمایید

با احترام

lazeheko

نقل قول از: آیلان در سپتامبر 28, 2015, 12:05:37 قبل از ظهر
کاملاً مشخص است، در دوره عملکردی که هستید یعنی در دوره ای که ثبت فروش و برگشت از فروش را میزنند به نظر من معنی دیگری برداشت نمیشود!

شاید اینطور است که شما می فرمایید...

ضمناً سطر آخر در بند آخر مشاهده میشود...میگذریم...

بین بند و سطر تفاوت وجود دارد، بند معمولاً تقسیم نوشتار به قسمتهایی از قبیل بند الف، ب، ج... یا بند 1، 2، 3 و... است حال آنکه سطر یا پاراگراف بار معنایی بند به معنای اخیر را ندارد.
بله بگذریم...

همانطور که قبلا عرض کردم ثبت هزینه ای که در بند آخر توضیح داده بودم کاملا بعد از ثبتهای فروش و برگشت از فروش کالای مدنظر دوستمون بود

خوب با این اوصاف محبت بفرمایید ثبتها را کامل ارائه بفرمایید، با این روال فقط سوء تفاهم می ماند و بس.

در ثبت فروش و برگشت از فروش مگر موجودی کالا و بهای تمام شده هر کدام یک بار بدهکار و بستانکار نشده اند؟!مگر فروش شناسایی شده با برگشتی مزبور از حسابها در نیامده است؟!حال که بعد از این دو ثبت همه چیز به حالت اولیه برگشته است پس کالایی که غیر قابل استفاده بود باید یه جایی سند بخورد و حال آیا ثبت هزینه ای که انجام شد ثبت درستی نیست؟درست آن را لحاظ بفرمایید

صمناً در ادامه مطلب حتماً و به دیده منت به سؤالات سرکار پاسخ خواهم داد.

با تصریح ادب و احترام

lazeheko

نقل قول از: lazeheko در سپتامبر 28, 2015, 12:18:36 قبل از ظهر

خوب با این اوصاف محبت بفرمایید ثبتها را کامل ارائه بفرمایید، با این روال فقط سوء تفاهم می ماند و بس.

با سلام مجدد

برای اینکه سوء تفاهم نشود عرض می کنم؛ اگر پاسخ درخواست فوق ارائه شود قطع یقین به پاسخ سؤالات ذیل خواهید رسید، در واقع پاسخ سؤالات زیر در ثبتهایی درخواستی فوق است.

نقل قول از: lazeheko در سپتامبر 28, 2015, 12:18:36 قبل از ظهر

صمناً در ادامه مطلب حتماً و به دیده منت به سؤالات سرکار پاسخ خواهم داد.

Share via facebook Share via linkedin Share via pinterest Share via reddit Share via telegram Share via twitter Share via whatsapp

خدمات حسابداری

موسسه رستا تراز پارسه اصطلاحات حسابداری طراحی سایت و انجمن حسابداری

سایر پرتال ها

فروم متا انجمن بورس و اوراق بهادار ثبت آگهی رایگان