تراز نامه

نویسنده نسترن, می 21, 2013, 09:15:26 بعد از ظهر

« سوال | پاداش يا حق حضور اعضاي هيت مديره »

0 اعضا و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

نسترن

نقل قول از: آیلان در می 22, 2013, 08:57:50 بعد از ظهر
نقل قول از: نسترن در می 22, 2013, 08:32:26 بعد از ظهر
یک حساب بانک باز کرده ام و سرمایه را به آنجا واریز کردم.
بانک     40،000،000
                                 سرمیاه خ.بیگی    40،000،000

راجع به مورد هایلایت شده توضیح میفرمایید؟منظور شما سرمایه است؟اگر سرمایه 40 م ریال است چرا در حسابها آن را 50 م ریال اظهار کردید؟
ثبتهای خرید و فروش نقدی شما مشکلی ندارند.فکر میکنم مشکل اصلی شما حساب برداشت و واریز شرکا باشد که باعث بوجود آمدن چنین مشکلاتی شده است
در ضمن شما با حساب خرید کار میکیند میتوانم بپرسم حساب  موجودی کالا را از کجا آوردید؟
بله سرمایه است.در ابتدا این مقدار سرمایه واریز شد البته حضور ذهن دقیق ندارم.یک هفته بعد تقریبا خ.قویدل یک م سرمایه گذاری کردند. بعد هرکدام با خرید وسیله اداری سرمایه شان افزایش یافت به همین علت رقم اینگونه است مثلا
هزینه اداری 355،000
                      سرمایه 355،000
بابت خرید کتاب اول
برداشت تاکنون نداشته.فاکتورها را که نگه میدارم .در یک سررسید جداگانه ورود و خروج کالا را به قیمت خرید  با تعداد و مشخصات مینویسم.یک سوال دیگر اینکه من همرا با نرم افزار یارکد خوان هم بخرم یا نه.با توجه به اینکه ابتدای امر میخواهم زیاد هزینه نکنم.؟از لطف شما سپاسگذارم بینهایت
در درون ما کسی وجود دارد که همیشه آنچه به صلاح ماست را انجام میدهد.

آیلان

درود مجدد

جالب است تا به حال چنین ثبتهایی ندیده بودم گذشته از اینکه نمیخواهم در ثبتهای شما ریز شوم چطور با خرید و یا هزینه کردن سرمایه شما بالا میرود؟
یا اگر به همان مبلغ برداشت کند هزینه را بستانکار و سرمایه را بدهکار میکنید؟؟؟

توصیه ای که به شما میکنم شما در طرف بستانکاران خود به تعداد کسانی که مبلغی را برای گردش کار شرکت شما واریز میکنند شریک ایجاد کنید و واریز و برداشت مبالغ آنها را به شرکت با آن حساب ادامه دهید کلا حساب سرمایه را حذف کنید چون در اصل این حساب برای شما ماهیت سرمایه را ندارد
مورد بعدی اینکه وقتی نگهداری موجودی شما به روش ادواری است که با خرید حساب خرید بدهکار و با فروش حساب فروش شما بستانکار میشود دیگر نیازی به داشتن حساب موجودی ندارید تا پایان دوره که بخواهید حسابها را اصلاح کرده و ببندید.
اگر نیاز به بارکد خوان دارید تهیه بفرمایید اما اگر بدون آن نیازهای شما مرتفع میشود میتوانید به بعد موکول کنید.

با احترام

نسترن

وقتی از پول شخصی خودم هزینه میکنم و از بانک شرکت برنمیدارم پس سرمایه غیر نقدی من افزایش میابد. این اشتباه است؟

اکبرزاده

نقل قول از: نسترن در می 25, 2013, 10:56:11 بعد از ظهر
وقتی از پول شخصی خودم هزینه میکنم و از بانک شرکت برنمیدارم پس سرمایه غیر نقدی من افزایش میابد. این اشتباه است؟

با سلام

سرمایه تعریف منحصر به فرد خود را دارد
سرمايه ميزان مشاركت وتعهدات ومنافع صاحب آن در شركت مي باشد و مقدار آن نماينده تعداد سهامي است كه صاحب آن در یک شركت دارد.
مبلغ سرمایه به موجب قانون تجارت مشخص است و کسر و اضافه نمودن آن از قانون تجارت پیروی مینماید

در این حالت خرید شخصی برای شرکت فقط یک مطالبه ازشرکت محسوب میگردد که وجه آن قابل دریافت میباشد.

استفاده از

حساب کل - ساير حسابها و اسناد دريافتني
حساب معین - جاری شرکاء

این نوع خرید های صاحبان سرمایه را پوشش میدهد

با احترام

آزاده پرتو

نقل قول از: نسترن در می 21, 2013, 09:15:26 بعد از ظهر
با سلام و احترام فراوان
اگر امکان دارد ترازنامه برای موارد زیر تهیه کنید
بانک 31،466،000   
حسابهای پرداختنی  (15،300،000)
خرید  27،604،000
فروش   (21،800،000)
حسابهای دریافتنی   15،960،000
هزینه 575،000
سرمایه   (50،505،000)
سلام
شما باید اول حسابهای موقت روببندید بعدش ترازنامه تهیه کنید
در نگاه کساني که پرواز را نمي فهمند هرچه بيشتر اوج بگيري کوچکترخواهي شد...

نسترن

نقل قول از: اکبرزاده در می 26, 2013, 09:09:17 قبل از ظهر
نقل قول از: نسترن در می 25, 2013, 10:56:11 بعد از ظهر

با سلام

سرمایه تعریف منحصر به فرد خود را دارد
سرمايه ميزان مشاركت وتعهدات ومنافع صاحب آن در شركت مي باشد و مقدار آن نماينده تعداد سهامي است كه صاحب آن در یک شركت دارد.
مبلغ سرمایه به موجب قانون تجارت مشخص است و کسر و اضافه نمودن آن از قانون تجارت پیروی مینماید

در این حالت خرید شخصی برای شرکت فقط یک مطالبه ازشرکت محسوب میگردد که وجه آن قابل دریافت میباشد.

استفاده از

حساب کل - ساير حسابها و اسناد دريافتني
حساب معین - جاری شرکاء

این نوع خرید های صاحبان سرمایه را پوشش میدهد

با احترام
با سلام و احترام
آنچه من در دروس خوانده ام وقتی شریکی اموالی به شرکت میآورد حساب سرمایه اش بستانکار میشود مثل
میز    130000
کامپیوتر 150000
                          سرمایه ...  1630000
بابت سرمایه گذاری غیرنقدی X
من همین طور در دفتر ثبت کرده ام.آیا این ثبت من ایراد دارد و باید اصلاح کنم؟

اکبرزاده

با سلام

سرکار خانم نسترن

یک سهامدار میتواند در ابتدا آورده هایش هم نقدی باشد و هم بصورت اموال شامل ملک و ماشین آلات و حتی خودرو و و

ولی زمانی که سقف سرمایه تعیین شده در اساسنامه تامین گردید و در اداره ثبت شرکتها شرکت ثبت گردید

هرگونه افزایش سرمایه چه بصورت نقدی و جنسی فقط از طریق اداره ثبت شرکتها صورت خواهد پذیرفت

و آورده های شخص و صدور سند حسابداری الزاما" افزایش سرمایه محسوب نخواهد شده

و یک ثبت اشتباه تلقی خواهد گردید

آنچه شما هم خوانده اید درست است ولی احتمالا اشاره ای به ثبت رسمی در اداره ثبت شرکتها ننموده است

با احترام

Share via facebook Share via linkedin Share via pinterest Share via reddit Share via telegram Share via twitter Share via whatsapp

https://www.meta4u.com/acc/Themes/NameX_v1.2.3/images/post/clip.png
ابلاغ نامه دبير هيات دولت درخصوص اصلاحي مواد 15و16 آيين نامه اجرايي موضوع تبصره (3) ماده 139 قانون م

نویسنده اکبرزاده در قانون مالیاتهای مستقیم - باب چهارم - در مقررات مختلفه - ماده 132 الی 218

0 ارسال
1385 مشاهده
آخرین ارسال: نوامبر 29, 2014, 02:48:52 بعد از ظهر
توسط
اکبرزاده
https://www.meta4u.com/acc/Themes/NameX_v1.2.3/images/post/xx.png
اصلاح آيين نامه اجرايي جزء (ب) بند (78) قانون بودجه سال 1390کل کشور موضوع تصويب نامه شماره 189120/ت 47548هـ مورخ 27/9/1390

نویسنده اکبرزاده در آیین نامه های مالیاتی

0 ارسال
1823 مشاهده
آخرین ارسال: جون 08, 2014, 01:09:15 بعد از ظهر
توسط
اکبرزاده
https://www.meta4u.com/acc/Themes/NameX_v1.2.3/images/post/clip.png
ابلاغ تصويب نامه اصلاح "آيين نامه ايجاد، اصلاح، تکميل، درجه بندي و نرخ گذاري تاسيسات گردشگري و نظار

نویسنده اکبرزاده در قانون مالیاتهای مستقیم - باب چهارم - در مقررات مختلفه - ماده 132 الی 218

0 ارسال
1711 مشاهده
آخرین ارسال: فبریه 27, 2016, 11:23:26 قبل از ظهر
توسط
اکبرزاده
https://www.meta4u.com/acc/Themes/NameX_v1.2.3/images/post/xx.png
مغایرت تراز سیستم حسابداری با اظهارنامه عملکرد

نویسنده aida در سئوالی از حسابرسان

2 ارسال
1697 مشاهده
آخرین ارسال: ژانویه 02, 2019, 11:15:21 قبل از ظهر
توسط