زمان ثبت حسابداری خودرو تاریخ کار شناسی ارزیاب دادگستری یا انتقال سند؟؟

نویسنده لینا, نوامبر 26, 2012, 01:35:49 بعد از ظهر

« پاداش هیئت مدیره | اضافات و کسورات انبار »

0 اعضا و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

لینا

با سلام

شرکت ما برای خرید یک مزدا دو کابین مدل 88 در اذر ماه 90ارزیابی کارشنا دادگستری دریافت نمود ولی کار نقل و انتقال بنام شرکت در فروردین 91 انجام گرفت حالا برای ثبت بعنوان دارایی ثابت بقیمت کارشناسی باید تاریخ سال 91 بزنم ؟
ایا ثبت زیر صحیح میباشد؟

91/01/27   دارایی ثابت/ ماشین الات/ مزدا دو کابین       **
                              بستانکاران غیر تجاری                            **

بابت خرید یک دستگاه خوردو مزدا دو کابین مدل 88

برای خرید یک خودرو پارس که از خرداد 91 که کارشناس داگستری قیمت گذاری کرده و از همان تاریخ  توسط شرکت جهت ایاب و ذهاب مورد استفاده قرار میگیرد و هزینه سوخت و تعمیرات کلا بعهده شرکت میباشد ولی تا کنون مراحل ثبت بنام شرکت انجام نگرفته چکار باید بکنم؟

ایا چون نه قولنامه نه سندی بنام شرکت ندارم صرفا یک برگ قیمت گذاری دارم نمیشود از زمان استفاده  بنام دارایی شرکت ثبت بنمایم؟
بنظر خودم بهتره هزینه ها تا زمان انتقال رسمی  سند ثبت ننمایم تا بمشکل در زمان رسیدگی برنخورم
لطفا دوستان اگر تجربه این موضوع دارند راهنمایی فرمایند

با تشکر و شاد باش 

kiani

سلام
نقل قول از: لینا در نوامبر 26, 2012, 01:35:49 بعد از ظهر
با سلام

شرکت ما برای خرید یک مزدا دو کابین مدل 88 در اذر ماه 90ارزیابی کارشنا دادگستری دریافت نمود ولی کار نقل و انتقال بنام شرکت در فروردین 91 انجام گرفت حالا برای ثبت بعنوان دارایی ثابت بقیمت کارشناسی باید تاریخ سال 91 بزنم ؟
ایا ثبت زیر صحیح میباشد؟

91/01/27   دارایی ثابت/ ماشین الات/ مزدا دو کابین       **
                              بستانکاران غیر تجاری                            **

بابت خرید یک دستگاه خوردو مزدا دو کابین مدل 88

برای خرید یک خودرو پارس که از خرداد 91 که کارشناس داگستری قیمت گذاری کرده و از همان تاریخ  توسط شرکت جهت ایاب و ذهاب مورد استفاده قرار میگیرد و هزینه سوخت و تعمیرات کلا بعهده شرکت میباشد ولی تا کنون مراحل ثبت بنام شرکت انجام نگرفته چکار باید بکنم؟

ایا چون نه قولنامه نه سندی بنام شرکت ندارم صرفا یک برگ قیمت گذاری دارم نمیشود از زمان استفاده  بنام دارایی شرکت ثبت بنمایم؟
بنظر خودم بهتره هزینه ها تا زمان انتقال رسمی  سند ثبت ننمایم تا بمشکل در زمان رسیدگی برنخورم
لطفا دوستان اگر تجربه این موضوع دارند راهنمایی فرمایند

با تشکر و شاد باش 

استاندارد شماره11:
يك‌ قلم‌ دارايي‌ ثابت‌ مشهود زماني‌ به‌ عنوان‌ دارايي‌ شناسايي‌ مي‌شود كه‌ :
الف‌ . جريان‌ منافع‌ اقتصادي‌ آتي‌ مرتبط‌ با دارايي‌ به‌درون‌ واحد تجاري‌ محتمل‌ باشد ، و
ب‌ . بهاي‌ تمام‌ شده‌ دارايي‌ براي‌ واحد تجاري‌ ، به‌گونه‌اي‌ اتكاپذير قابل‌ اندازه‌گيري‌ باشد.
جهت اطمينان از جريان منافع اقتصادي به درون واحد تجاري بايد مزايا و مخاطرات دارايي به واحد تجاري منتقل شده باشد.
شادباشيد
اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه زندگی نباشد

صدای آب هرگز زیبا نخواهد شد

آیلان

درود بر شما

لینا جان آیا این خودرو شما قولنامه نداشته است؟سند نداشته است؟
با این توضیحاتی که فرمودید فکر میکنم این خودرو را شرکت شما به دلیل داشتن طلبی از جایی دیگر به نفع خود مصادره کرده است درست است؟
خوب زمان شناسایی این دارایی در شرکت شما تاریخ خرید این خودرو است که حال افزایش یا کاهش ارزش آن توسط کارشناس ارزیابی شده است اما اگر این خودرو طی موردی که عرض کردم به شما منتقل شده باشد زمان شناسایی آن زمان نقل و انتقال سند به شرکت شما میباشد.

با احترام

لینا

با سلام و تشکر از خانم ایلان عزیز و جناب کیانی گرامی

ایلان جان  خودرو اولی تا پایان سال 90 اجاره ان را پرداخت نمودیم و خودرو دومی مربوط به سرپرست کارگاس که بشرکت فروخته نه قولنامه نداریم نه چیزی صرفا یک برگ کارشناسی دارم که فکر میکنم طبق ماده قانونی و برداشتی که از ارسال جناب کیانی کردم باید خدور اولی از فروردین سال 91 و خودرو دومی از زمانی که هزینه سوخت و تعمیرات و استفاده ان با شرکت شده ثبت دارایی بنمایم و ربطی به انتقال سند یا تاریخ برگ ارزیابی کارشناس دارایی ندارد فقط باید بقیمت کارشناسی باشد

لطفا اگر برداشت من اشتباه میباشد اصلاح فرمایید

با تشکر و شاد باش

آیلان

درود بر شما

فرمایش جناب اقای کیانی بزرگوار در رابطه با شناسایی یک دارایی به عنوان دارایی کاملا متین و درست میباشد اما بحث ما اینجا برای دارایی بودن این خودرو است یا اینکه ایا اصلا این دارایی، دارایی ما میباشد؟ایا استهلاکی که برای آن میگیریم درست است؟با چه سندی این دارایی به ما منتقل شده است؟اصلا یک سوال از شما دارم

اگر اتفاقی برای سرپرست کارگاه شما بیافتد چطور ثابت میکنید که آن دارایی متعلق به شما بوده نه ایشان؟چطور ثابت میکنید که مبلغی به ایشان بابت آن خودرو پرداخت شده بود و دارایی راخریده بودید؟دارایی مربوط به شرکت شما است که به نام شما باشد نه اینکه به نام حسن باشد و شما از آن استفاده کنید به این امید که بله دارایی قابل قبول است و تمامی هزینه های مربوطه نیز قابل قبول خواهد بود
لینا جان آن خودرو حتما و قطعا سندی دارد و حتما و قطعا قولنامه ای دارد که به نام سرپرست کارگاه شما بوده است و بایستی به نام شرکت شما شود و اینکه کارشناس برای آن قیمت گذاری کرده است صرفا آیا دارایی شما بودن آن را تضمین میکند؟
من کارشناس هستم خوب؟به من میگویند فلان ملک را کارشناسی کن ایا برای من مهم است آن ملک متعلق به کیست؟

با احترام

اکبرزاده

با سلام

همانطور که جناب کیانی و خانم آیلان فرمودند تا زمانی که یک دارائی به طور کامل به نام شرکت ثبت نگردد مورد وثوق نخواهد بود

اگر شما فرضا یک لودر خریداری نمائید و به عنوان یک دارائی در حسابها ثبت نمائید

در هنگام رسیدگی مالیاتی قطعا ممیز مالیاتی اصل سند لودر را برای مشاهده از شما مطالبه خواهد نمود

و در صورت اینکه به نام شرکت نباشد هزینه استهلاک و سایر هزینه های تعمیر و نگهداری انجام شده را رد خواهد نمود

با احترام

لینا

با سلام

با تشکر از دوستان گرامی و جناب اکبرزاده و خانم ایلان و جناب کیانی

بله میدانم باید باسم شرکت منتقل گردد ولی مسئله تاریخ ثبت ان بنام شرکت میباشد
با توجه به استاندارد شماره 11 که جناب کیانی فرمودند  از زمان انتقال منافع بعنوان دارایی قابل قبول است اما  قولنامه نداریم
پس پیوست سند چ بگذارم؟؟
از طرفی اگر منتظر بمانم تا بنام شرکت گردد پس هزینه سوخت و تعمیرات که شرکت در بازه زمانی تحویل ان تا انتقال سند رسمی متحمل میشود چکار کنم؟؟

ایا میتوانم یک صورتجلسه داخلی تنظیم نمایم تا بتوانم پیویست سند حسابداری کنم و از زمان استفاده بعنوان دارایی شناسایی گردد تا استاندارد 11 رعایت کرده باشم ایا قابل قبول است؟

Share via facebook Share via linkedin Share via pinterest Share via reddit Share via telegram Share via twitter Share via whatsapp

https://www.meta4u.com/acc/Themes/NameX_v1.2.3/images/post/xx.png
تاریخ ثبت سند حسابداری

نویسنده محمدرضا در آموزش حسابداری

2 ارسال
7492 مشاهده
آخرین ارسال: آگوست 16, 2012, 12:32:32 قبل از ظهر
توسط
آیلان
توابع مرتبط با تاریخ و زمان در اکسل Excel

نویسنده itkit در اکسل, Excel

5 ارسال
2945 مشاهده
آخرین ارسال: مارس 17, 2017, 06:10:10 بعد از ظهر
توسط
itkit
نحوه ثبت سند حسابداری وام

نویسنده mahmud در حسابداری مالی

0 ارسال
2991 مشاهده
آخرین ارسال: فبریه 27, 2018, 09:42:09 قبل از ظهر
توسط
mahmud
نحوه ثبت سند حسابداری اوراق اختیار فروش تبعی

نویسنده rogerwaters در مدیریت مالی

0 ارسال
1619 مشاهده
آخرین ارسال: اکتبر 28, 2017, 10:55:35 قبل از ظهر
توسط
rogerwaters
آیا زمان اصلاح قانون کار فرا نرسیده است؟

نویسنده اکبرزاده در شنیده های اجتماعی

0 ارسال
1036 مشاهده
آخرین ارسال: نوامبر 21, 2015, 12:28:24 قبل از ظهر
توسط
اکبرزاده
نحوه سند زدن هزینه هایی که قبل از تاریخ فاکتور پولشو پرداخت کردیم

نویسنده tsonade در حسابداری مالیاتی

2 ارسال
1843 مشاهده
آخرین ارسال: دسامبر 29, 2018, 12:06:28 قبل از ظهر