×

ثبت آگهی و تبلیغات رایگان کسب و کار، برند و شغل مورد نظر شما در وب سایت متا آگهی، همچنین علاوه بر درج رایگان تبلیغ می توانید کلیه اجناس نو و دست دوم خودتون رو هم معرفی کنید و شروع به یک تجارت کاملا آسان و سود ده نمایید.


مقاله ای کامل درباره اهمیت توسعه اقتصادی

نویسنده Zohreh Gholami

پاسخ ها: 0
مشاهده: 4980
آخرين ارسال am 08:38:11 - 12/22/11
توسط Zohreh Gholami
** استراتژی نام تجاری در فرا بازار ها **

نویسنده Hooman Ghayouri

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1394
آخرين ارسال am 09:18:08 - 08/14/11
توسط Hooman Ghayouri
شکست بازار >>>Market failure<<<

نویسنده Amir Shahbazzadeh

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1166
آخرين ارسال pm 16:57:00 - 06/23/11
توسط Amir Shahbazzadeh
شرکت‌هاي فن‌آوري اطلاعات در دوره‌ي رکود اقتصاد جهان

نویسنده Zohreh Gholami

پاسخ ها: 0
مشاهده: 889
آخرين ارسال pm 21:33:22 - 06/28/11
توسط Zohreh Gholami
*اقتصاد تک محصولی - استقلال اقتصادی - تولید ناخالص ملی*

نویسنده Amir Shahbazzadeh

پاسخ ها: 0
مشاهده: 956
آخرين ارسال pm 17:14:00 - 06/23/11
توسط Amir Shahbazzadeh
مقاله ای ساده و مفید در رابطه با اقتصاد بازار آزاد(دفعات بازدید: 39 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

مقاله ای ساده و مفید در رابطه با اقتصاد بازار آزاد - در بازار آزاد سود بردن به این معنی است که کالا و یا خدمات را به قیمتی بیشتر از هزینه تولید آن به فروش برسانیم حال اگر کسی نباشد که کالای تولید شده را خریداری نماید سودی هم وجود نخواهد داشت .
در نقطه مقابل اقتصاد با برنامه ریزی متمرکز، اقتصاد بازار آزاد قرار می گیرد. در چنین اقتصادی افراد و بنگاه ها بر اساس منافع شخصی خود حرکت می کنند، بدون آنکه دولت دخالتی در فعالیت های اقتصادی آنها داشته باشد.

بازار بدون هر گونه دخالتی از خارج از آن عمل می کند . مجموع تصمیم میلیون ها فرد نهایتاّ نتایج کلی و اساسی اقتصاد را تعیین می کنند .

مرکز و سازمانی که اقتصاد آزاد از طریق آن به سوال های اساسی اقتصاد پاسخ می گوید « بازار » است، عبارت بازار مکانی را مجسم می کند که در آنجا متقاضی ها و عرضه کنندگان به مبادله کالاها و خدمات مشغول هستند.
تعامل متقاضی ها و عرضه کنندگان در بازار تعیین کننده مقدار و قیمت و کالا است.

نظام مبادله بازار می تواند خیلی ساده و یا پیچیده باشد، امروز مبادله وسیع و سریع کالاها و خدمات به هزینه پیچیده تر شدن ساز و کار بازار تمام شده است .

بعضی از بازارها ، ساده و بعضی دیگر پیچیده است، در هر بازار وجود خریدار و فروشنده یا متقاضی و عرضه کننده ضرورری است .

رفتار خریداران و فروشندگان در نظام اقتصاد آزاد تعیین می کند که چه چیزی تولید شود، به چه مقدار تولید شود، چگونه تولید شود و چه کسی آن را دریافت کند .

در یک بازار آزاد که تحت کنترل دولت نیست در صورتی کالاها و خدمات تولید می شوند که تولید کننده بتواند سودی را جمع آوری کند.

در این بازار سود بردن به این معنی است که کالا و یا خدمات را به قیمتی بیشتر از هزینه تولید آن به فروش برسانیم حال کاملا روشن است که اگر کسی وجود نداشته باشد که کالای تولید شده به وسیله شما را خریداری نماید سودی هم وجود نخواهد داشت .

نتیجه ای که از نکته بالا بدست می آوریم دلالت بر آن دارد که ترکیب کالاها و خدماتی که در هر بازار آزاد یافت می شود به وسیله سلیقه و ترجیحات مصرف کنندگان تعیین می شود و مصرف کنندگان با این تصمیم که کالا یا خدمتی را خریداری بکنند یا نکنند رأی به تولید و یا عدم تولید آن می دهند.

منبع: میزان


 

ما را دنبال کنید

فیسبوک گوگل پلاس تویتر متا پرتال آپارات

منو کاربر

جستجو مشخصات پیغام های خصوصی انجمن ابر برچسب ها

خدمات ما

متا آگهی متا دیزاین طراحی سایت متا اس ام اس سوئدی