×

به انجمن تخصصی نرم افزار و طراحی سایت پیشگامان متا خوش آمدید. در این انجمن علاوه بر مباحث تخصصی رایانه و طراحی شما عزیزان می توانید جدیدترین قالب های آماده پاورپوینت و همچنین مقاله های تخصصی دانشجویی به تفکیک رشته های تحصیلی را دریافت نمایید. با آرزوی بهترین ها برای شما.


مکمل های بدنسازی دشمن کلیه ها

نویسنده Zohreh Gholami

پاسخ ها: 1
مشاهده: 736
آخرين ارسال pm 14:18:53 - 06/29/16
توسط fereshteh1902
باید ها و نباید های تغذیه ای شب امتحان

نویسنده Zohreh Gholami

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1045
آخرين ارسال pm 14:03:37 - 12/27/11
توسط Zohreh Gholami
استفاده‌ نادرست از مکمل‌های بدنسازی تهدیدی برای سلامت جوانان است

نویسنده Hooman Ghayouri

پاسخ ها: 0
مشاهده: 383
آخرين ارسال am 10:24:34 - 08/12/11
توسط Hooman Ghayouri
آیا دوران تبلیغات با تابلو های نئونی به سر رسیده است؟(دفعات بازدید: 74 بار)


تابلو سازی های نئون از قدیمی ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی به حساب می آید که قابلیت انتشار نور را دارند. و با گذشت زمان و تغیرهای گوناگون در عرصه صنعت تابلوهای تبلیغاتی همچنان مورد استفاده قرار میگیرد.

جایگزین این دسته از تابلوها را میتوان تابلوهای ال ای دی ثابت دانست.

نحوه ساخت تابلو سازی نئون

مواد اصلی عبارتند از:

الف) لوله های شیشه ای باقطرهای مختلف(۵الی ۱۵میلیمتر)

ب) الکترود

ج) پودر و گاز نئون و آرگوند

د) ترانس جهت روشن نمودن تابلو

ابتدا طرح مورد نظر توسط طراح و بیشتر اوقات با نرم افزار کورل دراو طراحی شده و سپس طرح را بصورت پلات سیاه و سفید چاپ مینمایند که این طرح حکم الگوی کاری برای استاد کار نئون را دارد.

لازم به ذکراست که طرح بصورت وارونه یا بعبارتی آینه چاپ میگردد. حال لوله های شیشه ای بوسیله حرارت انعطاف پذیر شده و توسط دستان هنرمند استادکار خم داده میشوند و طرح مورد نظر را ایجاد مینماید و سپس نوبت به اتصال الکترود به دو سر نئون ساخته شده میرسد و در نهایت توسط دستگاه گاز دهی، ابتدا هوای درون لوله ها تخلیه و پس از اطمینان از تخلیه کامل هوا ، گاز (نئون یا آرگون) را وارد شیشه مینمائیم.

نکته های فنی تابلو سازی نئون

۱)قطر شیشه ها متناسب با کوچک و بزرگ بودن طرح انتخاب میشود به این ترتیب که هر قدر طرح ریز و ظریف تر باشد باید از از شیشه های با قطر کمتر استفاد شود.

به عنوان مثال برای چراغ اتومبیل که با نئون راه اندازی میشود کمترین قطر یعنی ۵ یا ۶ استفاده میگردد و برای خط راست هایی که بعنوان کادر استفاده میشود قطر ۱۲ مناسب خواهد بود و برای نوشته های معمولی قطر ۱۰ ،۱۱ و۱۲ مناسب خواهند بود.

تذکر: قطرهای ۱۳ و۱۴ و ۱۵ تقریبا منسوخ شده اند.

۲)برای رنگهای قرمز فقط از گاز نئون و برای ساخت رنگهای سفید ،زرد ، سبز ،بنفش و آبی از گاز آرگون ومتناسب با رنگ مورد نظر پودر رنگی مخصوص به آن افزوده میگردد.

همچنین برای ساخت رنگ صورتی از گاز نئون و پودر آبی و یا برای رنگ نارنجی گاز نئون و پودر سبز استفاده میشود.

۳)در بیشتر موارد این نوع تابلوها در پشت شیشه ها استفاده میگردد و برای نمای بهتر داشتن پشت این حروف را با ورقهائی از جنس پلاستیک میپوشانند تا در صورت خاموشی نیز نمای حروف معلوم باشد.

۴)یکی از نکات مهم رعایت تخلیه کامل لوله های شیشه ای ،قبل از گازدهی می باشد و همچنین استفاد از الکترود با کیفیت خوب نیز حائز اهمیت خواهد بود.

جهت روشن نمودن تابلو سازی باید از ترانسهائی که جریان برق را با شدت بالای ۳۰۰۰ولت عبور میدهند والبته آمپرهای کم استفاده کنیم، که به مقدار ولتاژ به طول محیط کار بستگی دارد که این ولتاژ را به دو سر الکترود وصل مینمایند و درنتیجه گاز درون لوله متلاطم شده و حاصل این عمل، ایجاد روشنائی است.
« آخرين ويرايش: pm 16:32:37 - 12/26/16 توسط Amir Shahbazzadeh »


 

ما را دنبال کنید

فیسبوک گوگل پلاس تویتر متا پرتال

منو کاربر

جستجو مشخصات پیغام های خصوصی انجمن

خدمات ما

متا آگهی متا دیزاین متا هاست متا اس ام اس

این صفحه در 0.494 ثانیه 25 نمایش داده شد.