نحوه ثبت مالیات بر ارزش افزوده سنوات قبل که ثبت حسابداری نشده است

نویسنده main

پاسخ: 7
مشاهده: 3749
آخرين ارسال ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۸:۱۵
توسط آیلان
محاسبه مالیات بر اجاره ملک اجاره ای که رهن کامل باشد

نویسنده ali_shariat

پاسخ: 2
مشاهده: 2011
آخرين ارسال ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰:۵۵
توسط ali_shariat
عدم ثبت مالیاتهای مکسور کارفرما توسط شرکتی که از آن مالیات کسر شده است

نویسنده محسن جمالی

پاسخ: 1
مشاهده: 891
آخرين ارسال ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۵:۱۲
توسط اکبرزاده
بررسی مالیات بر ازرش افزوده سالهای قبل توسط ممیز

نویسنده محسن جمالی

پاسخ: 2
مشاهده: 1357
آخرين ارسال ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۳:۴۲
توسط محسن جمالی
محاسبه مالیات یک شرکت مسئولیت محدود کوچک بدون کارمند.

نویسنده samkia

پاسخ: 6
مشاهده: 1346
آخرين ارسال ۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۶:۲۵
توسط آیلان


موضوع: ارسال برگ تشخیص مالیات تکلیفی برای مودی  (دفعات بازدید: 1516 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.


  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« : ۲۲ مهر ۱۳۹۱ - ۰۳:۴۱:۴۹ »
درود برشما

طبق تبصره 1 ماده 190 آیا در صورت پست شدن برگ تشخیص مالیات تکلیفی برای مودی که تکالیف قانونی را انجام داده است میتواند باز هم 80% بخشودگی را دریافت کند؟یا موکول میشود به هنگام صدور برگ قطعی با 40% بخشودگی؟

با احترام
  • کاربر فعال
  • ***
  • ارسال: 176
  • محبوبیت ارسالها : 191
  • جنسيت : آقا
  • سامانه اطلاعات مالیاتی سام
  • تاریخ عضویت : 08/07/2012
    سالسالسالسالسال
  • تخصص: taxation
« پاسخ #1 : ۲۲ مهر ۱۳۹۱ - ۰۴:۳۹:۲۵ »
درود بر شما

بر اساس تبصره 2 ماده 203 قانون مالیات‌های مستقیم، زمانی که اوراق مالیاتی از طریق پست به مؤدی ابلاغ می‌شود مأمور پست در حکم مأمور ابلاغ بوده و کلیه احکام قانونی مربوط به ابلاغ اوراق نسبت به این نوع ابلاغ نیز حاکم می‌باشد. در واقع زمانی که اوراق مالیاتی به مؤدی ابلاغ می‌شود شخصی که این اوراق را ابلاغ می‌کند خیلی مهم نیست بلکه مهم رعایت تشریفات قانونی مربوط به ابلاغ و همچنین اصالت سندی است که به مؤدی ابلاغ می‌شود.

قانون مالیات‌های مستقیم
باب چهارم - در مقررات مختلفه
فصل هشتم - ابلاغ

ماده 203- اوراق مالیاتی به طور کلی باید به شخص مؤدی ابلاغ و در نسخه ثانی رسید اخذ گردد. هرگاه به خود مؤدی دسترسی پیدا نشود اوراق مالیاتی باید در محل سکونت یا محل کار او به یکی از بستگان یا مستخدمین او ابلاغ گردد مشروط بر این که به نظر مأمور ابلاغ سن ظاهری این اشخاص برای تمیز اهمیت اوراق مورد ابلاغ کافی بوده و بین مؤدی و شخصی که اوراق را دریافت می‌دارد تعارض منفعت نباشد.

تبصره 1- هرگاه مؤدی یا در صورت عدم حضور وی بستگان یا مستخدمین او از گرفتن برگ‌ها استنکاف نمایند یا در صورتی که هیچ یک از اشخاص مذکور در محل نباشند مأمور ابلاغ باید امتناع آنان از گرفتن اوراق یا عدم حضور اشخاص فوق را در محل در هر دو نسخه قید نموده و نسخه اول اوراق را به درب محل سکونت یا محل کار مؤدی الصاق نماید. اوراق مالیاتی که به ترتیب فوق ابلاغ شده، قانونی تلقی و تاریخ الصاق تاریخ ابلاغ به مؤدی محسوب می‌شود.

تبصره 2- سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند برای ابلاغ اوراق مالیاتی از خدمات پست سفارشی استفاده نماید. مأمور پست باید اوراق مالیاتی را به شخص مؤدی یا بستگان و مستخدمین او در محل ابلاغ و در نسخه ثانی رسید اخذ کند و چنانچه مؤدی یا اشخاص یاد شده از گرفتن اوراق امتناع کنند، مأمور پست این موضوع را در نسخ اوراق مذکور قید و نسخه دوم را به نشانی تعیین شده الصاق می‌کند و نسخه اول را به اداره مالیاتی عودت می‌دهد. هرگاه هیچ یک از اشخاص یاد شده در محل نباشند، مأمور پست با قید تاریخ مراجعه، عبارت «پانزده روز پس از این تاریخ مجدداً مراجعه خواهد شد» را در اوراق مذکور قید و نسخه دوم را به نشانی تعیین شده الصاق می‌کند و نسخه اول را عودت می‌دهد. مأمور پست در مراجعه بعدی در صورت عدم حضور اشخاص فوق این امر را در ذیل اوراق قید و نسخه دوم را به نشانی تعیین شده الصاق می‌کند و نسخه اول را به اداره مالیاتی عودت می‌دهد. اوراقی که بدین ترتیب الصاق می‌شوند از تاریخ الصاق، ابلاغ شده محسوب می‌شود.

با احترام
  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #2 : ۲۲ مهر ۱۳۹۱ - ۰۴:۵۲:۵۰ »
سپاس از شما

منظور بنده این بود که روی این برگ تشخیص میتوانم 80% بخشودگی بگیرم یا اینکه خیر چون ابلاغ شده است و توافقی بین ممیز و مودی اتفاق نیافتاده است نمیشود چون تا به حال بنده برای گرفتن بخشودگی با ممیز در هنگام صدور برگ تشخیص به توافق میرسیدیم.

با احترام
  • کاربر فعال
  • ***
  • ارسال: 176
  • محبوبیت ارسالها : 191
  • جنسيت : آقا
  • سامانه اطلاعات مالیاتی سام
  • تاریخ عضویت : 08/07/2012
    سالسالسالسالسال
  • تخصص: taxation
« پاسخ #3 : ۲۲ مهر ۱۳۹۱ - ۰۵:۲۶:۳۹ »
برگ تشخیص ابلاغی را به اداره امور مالیاتی برده و نسبت به پرداخت مالیات متعلق یا ترتیب دادن پرداخت آن اقدام کنید، ظهر برگ تشخیص مالیات موضوع توافق تصریح شده و امضای مؤدی و ممیز و همچنین ممیز کل مالیاتی نیز ثبت می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که پس از تاریخ ابلاغ برگ تشخیص، حداکثر ظرف 30 روز می‌بایست برای انجام تشریفات قانونی به اداره امور مالیاتی مراجعه کرد.

با احترام