نحوه نگارش لایحه جهت دفاع مالیاتی در برگشت هزینه های سال قبل

نویسنده اکبرزاده

پاسخ: 0
مشاهده: 571
آخرين ارسال ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲:۳۱
توسط اکبرزاده
نرم افزار ثبت گزارشات فصلی سال 92 و الزامی شدن کد شناسه ملی

نویسنده آیلان

پاسخ: 3
مشاهده: 1250
آخرين ارسال ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۹:۲۴
توسط amjad
سقف معافیت مالیاتی به 100 میلیون ریال در سال افزایش یافت...

نویسنده آیلان

پاسخ: 0
مشاهده: 467
آخرين ارسال ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۰:۳۰
توسط آیلان
رد کردن اظهارنامه خرید و فروش فصلی برای شرکتی در سال 92

نویسنده حسابدار.

پاسخ: 4
مشاهده: 1307
آخرين ارسال ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۵:۳۰
توسط آیلان
نحوه ثبت مالیات تکلیفی در دفاتر شرکت مودی یا همان شرکتی که از آن مالیات کسر شده

نویسنده محسن جمالی

پاسخ: 1
مشاهده: 1682
آخرين ارسال ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۲:۵۲
توسط اکبرزاده


موضوع: زمان ارائه دفاتر هر سال به دارایی  (دفعات بازدید: 3014 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال دیدن موضوع.


  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • ارسال: 65
  • محبوبیت ارسالها : 10
  • جنسيت : آقا
  • تالار تخصصی حسابداری ایران
  • تاریخ عضویت : 18/11/2012
    سالسالسالسالسال
« : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۳:۴۶ »
با سلام

زمان ارائه دفاتر هرسال به دارایی چه مدت مشخص شده است؟بر فرض ما دفاتر سال 90 را تا چه موقعی فرصت داریم تا به دارایی ارسال کنیم ؟ یا اینکه اصلا خود اداره دارایی ممیز را  میفرسته به شرکت وهم دفاتر را بررسی میکنه و هم اسناد را ؟

موفق و سلامت باشید
  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #1 : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۴:۰۷ »
درود بر شما

ممیز مسئول رسیدگی پرونده شما به استناد برگ درخواست اسناد و مدارک بند 2 ماده 97 قانون مالیاتهای مستقیم در خواست ارائه اسناد و مدارک و دفاتر شما را میکند معمولا  3- 4 ماه بعد از ارسال اظهارنامه هر سال،برگ درخواست را برای مودیان ارسال میکنند (نمونه این برگ را به پیوست تاپیک ارسال میکنم)
و از تاریخ ابلاغ آن به مودی بین یک هفته تا نهایت 15 روز،که خود ممیز برای شما تاریخ را در همین برگ درج میکند فرصت ارائه مدارک و دفاتر و اسناد سال مزبور را دارید.

با احترام
  • مدیر سایت
  • *****
  • ارسال: 2007
  • محبوبیت ارسالها : 601
  • جنسيت : آقا
  • تاریخ عضویت : 29/03/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #2 : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۸:۵۵ »
با سلام

با تشکر از سرکار خانم آیلان

توجه بفرمائید تا زمانی که شما در پی تماس ممیزین به دارائی مراجعه ننموده اید

و فرم درخواست مدارک را امضا نکرده باشید میتوانید تحویل مدارک را به تعویق بیاندازید

حال اگر این تاخیر بیش از حد طول بکشد ممیزین مالیاتی یا شخصا برای تحویل برگه درخواست به محل

قانونی شرکت مراجعه و یا از طریق پست اقدام به اینکار خواهند نمود

پس اگر تلفنی از طرف ممیزین محترم مالیاتی به شما گردید منوط بر مراجعه به دارائی دست و پای خود را گم نکنید

اکنون در سفر هستید و هفته دیگر حتما مراجعه خواهید نمود
  • کاربر ارشد
  • *****
  • ارسال: 1089
  • محبوبیت ارسالها : 480
  • تاریخ عضویت : 03/04/2012
    سالسالسالسالسال
« پاسخ #3 : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷:۲۰ »
شما قادر به دیدن لینک نمی  باشید. ثبت نام کنید یا با نام کاربری وارد شوید

اکنون در سفر هستید و هفته دیگر حتما مراجعه خواهید نمود

درود بر شما

بسیار عالی جناب آقای اکبرزاده

همیشه همین موقع تمامی حسابداران در سفر تشریف دارند بسیار عالی است(مزاح)
 
جا داره در این تاپیک نکته ای در رابطه با ماده 156 بیان کنم؛
ماده 156– اداره امور مالیاتی مکلف است اظهارنامه مؤدیان مالیات بردرآمد را درمورد درآمد هر منبع که در موعد مقرر تسلیم شده است حداکثرتایک سال ازتاریخ انقضای مهلت مقرر برای تسلیم اظهارنامه رسیدگی نماید. در صورتی که ظرف مدت مذکور برگ تشخیص درآمد صادر ننماید و یا تا سه ماه پس از انقضای یک سال فوق الذکر برگ تشخیص درآمد مذکور را به مؤدی ابلاغ نکند اظهارنامه مؤدی قطعی تلقی می شود.
   هرگاه پس از قطعی شدن اظهارنامه مالیاتی یا بعد از رسیدگی و صدور ابلاغ برگ تشخیص اعم از این که به قطعیت رسیده یا نرسیده باشد معلوم شود مؤدی درآمد یا فعالیت های انتفاعی کتمان شده ای داشته و مالیات متعلق به آن نیز مطالبه نشده باشد فقط مالیات بردرآمد آن فعالیت ها بارعایت ماده 157 این قانون قابل مطالبه خواهد بود. دراین حالت و همچنین در مواردی که اظهارنامه مؤدی به علت عدم رسیدگی قطعی تلقی می گردد اداره امورمالیاتی بایستی یک نسخه از برگ تشخیص صادره به انضمام گزارش توجیهی مربوط را ظرف ده روز از تاریخ صدور جهت رسیدگی به دادستانی انتظامی مالیاتی ارسال نماید.


تا به حال کسی از دوستان توانسته است از این ماده استفاده کند؟

با احترام