زمان ثبت حسابداری خودرو تاریخ کار شناسی ارزیاب دادگستری یا انتقال سند؟؟

نویسنده لینا, نوامبر 26, 2012, 01:35:49 بعد از ظهر

« پاداش هیئت مدیره | اضافات و کسورات انبار »

0 اعضا و 3 کاربران مهمان درحال دیدن موضوع.

لینا

با سلام

ایا تنظیم قولنامه مشمول مالیات تکلیفی میگردد؟ یعنی اگر من بیایم از زمان استفاده از خودرو یک قولنامه تنظیم نمایم و به امضای شهود برسانم ( فرمت از نت دانلود کرده ام) ایا با ثبت ان مشمول مالیات میگردم؟ در صورتیکه در زمان نقل و انتقال مالیات توسط فروشنده الزاما باید به دارایی پرداخت گردد و بر عهده خریدار نیست

لطفا راهنمایی فرماید بنظر خودم که نباید مالیات دوبار از یک خودرو اخذ گردد یکی زمان قولنامه و یکی زمان انتقال سند رسمی

آیلان

نقل قول از: كياني در دسامبر 01, 2012, 06:35:00 بعد از ظهر
خارج از استاندارد است و برداشت شخصي است .
در اين خصوص عرضي ندارم.

کاملا در مورد استاندار پاسخ دادم و خارج از آن نبود چرا که:
مالکیت و مخاطرات به خریدار منتقل نشده
معامله صورت نگرفته
تنها شرکت از منافع استفاده میکند!!!!

يعني چه از آب گرفته باشد!علمي صحبت كنيد
شماره استاندارد مربوط به  اجاره ها ، 21 است .در آن خصوص ميتوانيم در مجال ديگري به صحبت بنشينيم .ربطي به موضوع حاضر ندارد
اگر شركت با وسيله حاضر تصادف كند فرد واگذاركننده خودرو مسئول است؟!!
متاسفانه ،موضوع را در نمي يابم !!!

کاملا بحث علمی است !!!!!!
بنده چیزی جز استاندارد نگفتم فرمایش خود شما را پاسخ دادم
بنده به استاندارد اجاره واقف هستم اما بحث حاضر دقیقا مربوط به دارایی است که به نام شود نه انکه هر دارایی و تحت تملک دیگری را ما دارایی خود به حساب آوریم!!!برای درک همین تفاوتها این موضوع را عنوان کردم

سركار خانم ، معامله اگر بين دونفر باشد و دوشاهد هم از موضوع باخبر باشند، معامله تحقق پيدا كرده است.
صورتجلسه تحويل خودرو بين اين دوشخص وبا مبلغ توافق شده گوياي همه چيز است
بله دقیقا!!!چرا درنمیابید؟ ایا از لحاظ قانونی میتوان کسی را که مسئول کاری نیست بازخواست کرد؟
بنده هم از اولین ارسالم این موضوع را تاکید کردم که اگر قولنامه ای تنظیم کنند حتما قابل قبول خواهد بود اما اگر تاپیک را از ابتدا مطالعه بفرمایید ایشان اصلا قولنامه ای نبسته اند و معامله کاملا یکطرفه است و به بیان بهتر معامله ای صورت نگرفته است دقیقا مثل حالتی است که آن خودرو آورده شرکا باشد
پس طبق اولین ارسالم اگر قولنامه ای صورت گرفته باشد و نه صورتجلسه هیئت مدیره تنها!بله کاملا درست است و معامله صورت گرفته است و ثبت آن بهجا خواهد بود

نقل قول از: لینا در دسامبر 01, 2012, 07:49:06 بعد از ظهر
با سلام

ایا تنظیم قولنامه مشمول مالیات تکلیفی میگردد؟ یعنی اگر من بیایم از زمان استفاده از خودرو یک قولنامه تنظیم نمایم و به امضای شهود برسانم ( فرمت از نت دانلود کرده ام) ایا با ثبت ان مشمول مالیات میگردم؟ در صورتیکه در زمان نقل و انتقال مالیات توسط فروشنده الزاما باید به دارایی پرداخت گردد و بر عهده خریدار نیست

لطفا راهنمایی فرماید بنظر خودم که نباید مالیات دوبار از یک خودرو اخذ گردد یکی زمان قولنامه و یکی زمان انتقال سند رسمی

لینا جان زمان تحقق مالیات تکلیفی زمان پرداخت آن می باشد شما هر زمان که اقدام به پرداخت کردید مالیات تکلیفی آن را محاسبه و پرداخت کنید اینطور نیست در هر بار قرارداد و یا زمان انجام قرارداد شما مالیات بدهید

با احترام

kiani

نقل قول از: آیلان در دسامبر 01, 2012, 09:53:11 بعد از ظهر
کاملا در مورد استاندار پاسخ دادم و خارج از آن نبود چرا که:
مالکیت و مخاطرات به خریدار منتقل نشده
معامله صورت نگرفته
تنها شرکت از منافع استفاده میکند!!!!
100 بار هم بگوييد بايستي انتقال مالكيت صورت بگيرد تا رفرنس ندهيد من ميگويم فرمايشتان اشتباه است.
كدام بند استاندارد در خصوص انتقال مالكيت صحبت ميكند؟ (خواهشا متن را دستكاري نفرماييد)
مزايا و مخاطرات صحيح است نه مالكيت و مخاطرات
تا تعريف شما از معامله چه باشد؟عرض كردم:
معامله اگر بين دونفر باشد و دوشاهد هم از موضوع باخبر باشند، معامله تحقق پيدا كرده است.(حتي اگر كتبي نباشد)

نقل قول از: آیلان در دسامبر 01, 2012, 09:53:11 بعد از ظهر
کاملا بحث علمی است !!!!!!
بنده چیزی جز استاندارد نگفتم فرمایش خود شما را پاسخ دادم
بنده به استاندارد اجاره واقف هستم اما بحث حاضر دقیقا مربوط به دارایی است که به نام شود نه انکه هر دارایی و تحت تملک دیگری را ما دارایی خود به حساب آوریم!!!برای درک همین تفاوتها این موضوع را عنوان کردم
1-تاكيد ميكنم كه رفرنس استاندارد دهيد ،نه برداشت شخصي
2-ماشين درآب افتاده را در شرح استاندارد نديدم ،اگر جايي نقل شده راهنمايي فرماييد ؛درغير اين صورت برداشت من، پاسخ غير علمي و قصد را نيز تمسخر ميبينم
3- درك تفاوت ها براي چه كسي؟رفرنس دهيد.
نقل قول از: آيلانlink=topic=760.msg2388#msg2388 date=1354374300
بله دقیقا!!!چرا درنمیابید؟ ایا از لحاظ قانونی میتوان کسی را که مسئول کاری نیست بازخواست کرد؟
بنده هم از اولین ارسالم این موضوع را تاکید کردم که اگر قولنامه ای تنظیم کنند حتما قابل قبول خواهد بود اما اگر تاپیک را از ابتدا مطالعه بفرمایید ایشان اصلا قولنامه ای نبسته اند و معامله کاملا یکطرفه است و به بیان بهتر معامله ای صورت نگرفته است دقیقا مثل حالتی است که آن خودرو آورده شرکا باشد
پس طبق اولین ارسالم اگر قولنامه ای صورت گرفته باشد و نه صورتجلسه هیئت مدیره تنها!بله کاملا درست است و معامله صورت گرفته است و ثبت آن بهجا خواهد بود
1-همانطور كه گفتم ،طبق قانون معامله شفاها هم ميتواند صورت پذيرد.
2-منظور از صورتجلسه ،مطمئنا صورتجلسه هيئت مديره مطرح نبوده،ارتباطي با موضوع بحث ندارد .صورتجلسه را فرد واگذاركننده ،نماينده شركت ومسئول اموال شركت امضا ميكنند نه اعضاي هيئت مديره!
3-به لحاظ قانوني هم مورد مثال شما (پدر و پسر)اگر توجه ميكرديد عرض كردم،خيانت در امانت است
براي مورد مثال ما هم اگر شركت ادعا كند كه وسيله براي او نيست و آنرا اثبات نمايد(شاهدان قسم دروغ ياد كنند)بحث خيانت در امانت مطرح است .

عرض ديگري ندارم

سپاس از همراهي
اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه زندگی نباشد

صدای آب هرگز زیبا نخواهد شد

آیلان

نقل قول از: كياني در دسامبر 02, 2012, 09:06:31 قبل از ظهر

100 بار هم بگوييد بايستي انتقال مالكيت صورت بگيرد تا رفرنس ندهيد من ميگويم فرمايشتان اشتباه است.
كدام بند استاندارد در خصوص انتقال مالكيت صحبت ميكند؟ (خواهشا متن را دستكاري نفرماييد)
مزايا و مخاطرات صحيح است نه مالكيت و مخاطرات
تا تعريف شما از معامله چه باشد؟عرض كردم:
معامله اگر بين دونفر باشد و دوشاهد هم از موضوع باخبر باشند، معامله تحقق پيدا كرده است.(حتي اگر كتبي نباشد)

شما هم اگر هزار بار بگویید مالکیت متقل شده بنده میگویم نشده و فرمایشتان اشتباه میباشد

1-تاكيد ميكنم كه رفرنس استاندارد دهيد ،نه برداشت شخصي
2-ماشين درآب افتاده را در شرح استاندارد نديدم ،اگر جايي نقل شده راهنمايي فرماييد ؛درغير اين صورت برداشت من، پاسخ غير علمي و قصد را نيز تمسخر ميبينم
3- درك تفاوت ها براي چه كسي؟رفرنس دهيد.

همان بندی که مزایا و مخاطرات را ارائه کرده است مزایا یعنی آن دارایی دارایی شما ست و از آن منفعت نصیب شما میشود و مخاطرات یعنی هر هزینه ای در رابطه با آن دارایی صورت پذیرد هزینه شما ست و مربوط به آن مورد

2-منظور از صورتجلسه ،مطمئنا صورتجلسه هيئت مديره مطرح نبوده،ارتباطي با موضوع بحث ندارد .صورتجلسه را فرد واگذاركننده ،نماينده شركت ومسئول اموال شركت امضا ميكنند نه اعضاي هيئت مديره!
3-به لحاظ قانوني هم مورد مثال شما (پدر و پسر)اگر توجه ميكرديد عرض كردم،خيانت در امانت است
براي مورد مثال ما هم اگر شركت ادعا كند كه وسيله براي او نيست و آنرا اثبات نمايد(شاهدان قسم دروغ ياد كنند)بحث خيانت در امانت مطرح است .

ببخشید چطور معامله ای که صورت نگرفته و دوشاهد مرد آن را امضا نکرده اند و تحقق نیافته است را معامله میخوانید؟؟؟در حالیکه در  بند آخر فرمایشتان معامله را طور دیگر تعریف کردید ؟صورت جلسه ای که جمعدار اموال و نماینده آن را امضا کنند!!!تفاوت را درک نکردم چرا که صورتجلسه اینچنینی همان قولنامه است

1-   بنده ه تاکیدم رو ی اساندارد بود و لاغیر
2-   قربان بنده اصلا چنین قصدی نداشته و ندارم اما اگر اساعه ادب شده عذر خواهی میکنم بحث کاملا علمی است و همانطور که بنده از فرمایشات شما چیزی جز بحث علمی دریافت نمیکنم شما نیز برداشت متقابل داشته باشید
3-   رفرنس همان استاندارد است که مزایا و مخاطرات اگر معامله ای نباشد انتقال نیافته است
بله معامله شفاهی هم داریم اما این رویداد هیچ معامله ای به حساب نمیآید چرا که طبق فرمایش خودتان صورتجلسه ای که مطرح است همان قولنامه مزبور در عرایض بنده است این روندی که شما فرمودید اگر انجام میشد حکم همان قولنامه را داشت بنده از صورتجلسه اینطور برداشت نکردم چرا که سوال کننده فرمودند که صورتجلسه داخلی تنظیم کنند که مثلا فلان کالا وارد شرکت شده است که این معامله نیست به گونه ای آورده کسی معنی میدهد
فرض کنید کالایی را از شرکتی خریداری کردیم فاکتور نداریم اما طی بارنامه ای که از آن شرکت برای ما رسیده است مبدا و مقصد مشخص و حواله انباری که از آن شرکت برای ما رسیده است گویای همه چیز است و شاهد ما در این مورد همین مدارک است اما در هر حال باز ما این کالا را رسید میکنیم اما سندی منظور نخواهیم کرد تا انتقال مالکیت را کامل به ما داده باشند و رسید مقداری برای این معامله کافی است اگر خلاف عرایض بنده فرمایشی دارید سند مزبور را با استاندارد برای بنده که دانشجو هستم لحاظ بفرمایید

با احترام و سپاس از همیاری صمیمانه شما

لینا

در جای دیگر این سوال پرسیدم جوابی که گرفتم چیزی است که منم قبولش دارم و بنظر من ایگونه ملاک عمل قرار میگیرد

نقل قول
درود
مالیات نقل و انتقال همزمان با ثبت دفترخانه مقطوع دیافت میشود   قولنامه هم ملاک نیست میتوانید به ممیز بگویید در حال سند زدن هستیم
تو اظهار نامه 2جدول  مخصوص داریم   الف مقطوع پرداخت شده   ب  معافها

آیلان

نقل قول از: لینا در دسامبر 02, 2012, 07:29:22 بعد از ظهر
درود
مالیات نقل و انتقال همزمان با ثبت دفترخانه مقطوع دیافت میشود  قولنامه هم ملاک نیست میتوانید به ممیز بگویید در حال سند زدن هستیم
تو اظهار نامه 2جدول  مخصوص داریم   الف مقطوع پرداخت شده   ب  معافها

درود بر شما

در این پاسخ ضد و نقیض هایی مشاهده میشود :

1- صحبت ما از بستن قولنامه، ثبت در دفتر خانه نبود چرا که طبق فرمایش شما قرار شد قولنامه ای بدون پرداخت حق الزحمه نه در دفتر خانه و یا بنگاه مربوطه،بلکه بین فروشنده و خریدار تنظیم شود که این مورد با ثبت دفتر خانه فرق میکند
2- وقتی شما قصد سند زدن را دارید از آن رو که فروشنده طلب خود را دریافت میکند مالیات مشمول شما خواهد شد
3- اینکه به ممیز بگویید در حال سند زدن هستیم! این چه فرمایشی است؟مگر ممیز به اینکه ما در چه وضعیتی هستیم التفات میکند و یا اینکه مدارک و اسناد ما در چه وضعیتی قرار دارد؟به کدام یک؟
اگر کار شما با توضیح به ممیز تمام میشود که احتیاجی به بستن قولنامه صوری نیز ندارید تمام ماجرا را توضیح بفرمایید شاید ممیز قبول کند!
در آخر باز هم تاکید میکنم که مالیات هر قراردادی که مشمول مالیات تکلیفی باشد نه در هنگام قرارداد بلکه در هنگام پرداخت آن قرارداد مشمول مالیات خواهد بود و این یعنی شما در هنگام قولنامه مشمول پرداخت نمیشوید اگر مبلغی پرداخت نکنید.

با احترام

لینا

با سلام
ایلان جان قولنامه داخلی میباشد وبرای  مالیات در زمان نقل و انتقال رسمی در دفترخانه شما را برای پرداخت مالیات قطعی به دارایی میفرستد و برای یک معامله که دو بار مالیات پرداخت نمیکنند؟
؟
چون من میخام از زمان استفاده هزینه ان را ثبت بزنم با استناد قولنامه  و مالیات با فروشنده است ک برداخت کرده و فیش برا سند زدن به دفترخانه تحویل دادن فقط مانده سند که تا 14 روز دیگه بدستمان میرسد

البته ما مبلغ 5 میلیون بعنوان پیش پرداخت دادیم و مابقی مبلغ بد انتقال سند پرداخت میگردد

موید باشید

Share via facebook Share via linkedin Share via pinterest Share via reddit Share via telegram Share via twitter Share via whatsapp

https://www.meta4u.com/acc/Themes/NameX_v1.2.3/images/post/xx.png
تاریخ ثبت سند حسابداری

نویسنده محمدرضا در آموزش حسابداری

2 ارسال
7506 مشاهده
آخرین ارسال: آگوست 16, 2012, 12:32:32 قبل از ظهر
توسط
آیلان
توابع مرتبط با تاریخ و زمان در اکسل Excel

نویسنده itkit در اکسل, Excel

5 ارسال
2973 مشاهده
آخرین ارسال: مارس 17, 2017, 06:10:10 بعد از ظهر
توسط
itkit
نحوه ثبت سند حسابداری وام

نویسنده mahmud در حسابداری مالی

0 ارسال
3002 مشاهده
آخرین ارسال: فبریه 27, 2018, 09:42:09 قبل از ظهر
توسط
mahmud
نحوه ثبت سند حسابداری اوراق اختیار فروش تبعی

نویسنده rogerwaters در مدیریت مالی

0 ارسال
1626 مشاهده
آخرین ارسال: اکتبر 28, 2017, 10:55:35 قبل از ظهر
توسط
rogerwaters
آیا زمان اصلاح قانون کار فرا نرسیده است؟

نویسنده اکبرزاده در شنیده های اجتماعی

0 ارسال
1036 مشاهده
آخرین ارسال: نوامبر 21, 2015, 12:28:24 قبل از ظهر
توسط
اکبرزاده
نحوه سند زدن هزینه هایی که قبل از تاریخ فاکتور پولشو پرداخت کردیم

نویسنده tsonade در حسابداری مالیاتی

2 ارسال
1845 مشاهده
آخرین ارسال: دسامبر 29, 2018, 12:06:28 قبل از ظهر