کارکرد ماشین آلات

نویسنده کیمیا, آگوست 27, 2012, 01:59:33 بعد از ظهر

« تفاوت ثبت دستی یامکانیزه صنعتی | عوامل غیرحسابداری قیمت تمام شده »

0 اعضا و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

دایی رضا!

نقل قول از: جلالی در سپتامبر 01, 2012, 10:34:31 قبل از ظهر
درود بر دوستان

اگر درست متوجه شده باشم شما میخواهید ساعات کار کرد روزانه ماشین دایره مورد نظر را محاسبه کنید خوب میانگین ساعت کار ماشین در شبانه روز 18 ساعته دیگه شما اگه تعداد ماشینها رو حساب کنید باید میانگین ساعت کار روزانه در نظر بگیرید نه مجموع کار ماشین الات دریک روز.               18=3/54 =3*3*6

باتشکر

با سلام
جناب آقای جلالی دوست عزیز استفاده از میانگین اشتباه و گمراه کننده است

من یه مثال ساده براتون میزنم :
سه دستگاه در یک مرکز هزینه یا دایره تولید وجود دارد ( 24ساعت )
دستگاه 1 : ساعت کارکرد 18 ساعت - تعداد تولید 100 واحد
دستگاه 2: ساعت کارکرد 14 ساعت - تعداد تولید  60واحد
دستگاه 3 : ساعت کارکرد 16 ساعت تعداد تولید 80واحد

بفرض دستگاه دوم توقفات آن بدلیل مسایل تعمیر و نگهداری بیشتر بوده است شما در صورتیکه از روش میانگین استفاده کنید دارید سهم تعمیرو نگهداری این دستگاه را بر محصولاتی که بقیه دستگاهها تولید کرده اند سرشکن میکنید و این در حسابداری صنعتی یعنی اشتباه فاحش
پس خواهشا از روش میانگین استفاده ننمایید چون سهم بری محصولات شما از هزینه ها قابل ردیابی نیست

از طرفی وقتی یک دایره شامل چندین مرکز هزینه یا ماشین آلات باشد بدون شک کارکرد اون دایره وقتی بر مبنای نفر ساعت یا ماشین ساعت محاسبه گردد از 24 ساعت بیشتر میشود و این در مباحث صنایع منطقی و درست است . گفتم مهم اینه که شما مبنا رو بر چه اساسی بگیرید و با پیشرفت تکنولوژی و بدست آوردن آمار بر اساس ماشین ساعت یا نفر ساعت دیگر کارکرد دایره برای شما چندان منطقی نیست . اصلا یکی از مباحث مهم در رشته بچه های صنایع بدست آوردن همین آمار و اطلاعات است و اگر بخواهید بهای تمام شده درستی داشته باشید کارکرد را بر اساس نفر ساعت یا ماشین ساعت محاسبه کنید

معنی آن : یعنی هر نفر یا ماشین چند ساعت در طول دوره مورد نظر کار کرده است پس حتما از 24 ساعت ( اگه دوره یک شبانه روز باشد ) بیشتر میشود

موفق باشید
بدون امضاء!

آیلان

نقل قول از: رضا در سپتامبر 01, 2012, 09:48:37 بعد از ظهر

از طرفی وقتی یک دایره شامل چندین مرکز هزینه یا ماشین آلات باشد بدون شک کارکرد اون دایره وقتی بر مبنای نفر ساعت یا ماشین ساعت محاسبه گردد از 24 ساعت بیشتر میشود و این در مباحث صنایع منطقی و درست است . گفتم مهم اینه که شما مبنا رو بر چه اساسی بگیرید و با پیشرفت تکنولوژی و بدست آوردن آمار بر اساس ماشین ساعت یا نفر ساعت دیگر کارکرد دایره برای شما چندان منطقی نیست . اصلا یکی از مباحث مهم در رشته بچه های صنایع بدست آوردن همین آمار و اطلاعات است و اگر بخواهید بهای تمام شده درستی داشته باشید کارکرد را بر اساس نفر ساعت یا ماشین ساعت محاسبه کنید

معنی آن : یعنی هر نفر یا ماشین چند ساعت در طول دوره مورد نظر کار کرده است پس حتما از 24 ساعت ( اگه دوره یک شبانه روز باشد ) بیشتر میشود

موفق باشید

جلالی

نقل قول از: رضا در سپتامبر 01, 2012, 09:48:37 بعد از ظهر
با سلام
جناب آقای جلالی دوست عزیز استفاده از میانگین اشتباه و گمراه کننده است

بفرض دستگاه دوم توقفات آن بدلیل مسایل تعمیر و نگهداری بیشتر بوده است شما در صورتیکه از روش میانگین استفاده کنید دارید سهم تعمیرو نگهداری این دستگاه را بر محصولاتی که بقیه دستگاهها تولید کرده اند سرشکن میکنید و این در حسابداری صنعتی یعنی اشتباه فاحش
پس خواهشا از روش میانگین استفاده ننمایید چون سهم بری محصولات شما از هزینه ها قابل ردیابی نیست

موفق باشید

با سلام خدمت آقای رضا وسایردوستان

البته جناب آقارضا من در بخش صنعتی کارنکردم وفقط نظرم را راجح به سوال کیمیا بیان نمودم چون دقیقا سوالشون این بود که
(مگر میشود بگوییم یک دایره تولید در 24 ساعت شبانه روز 54 ساعت کار کرده است ؟) من هم نسبت کار ماشین آلات دایره  رو برمبنای 24 ساعت محاسبه نمودم در ضمن از توضیحات وایرادی که فرمودید تشکر میکنم

با احترام

دایی رضا!

نقل قول از: آیلان در آگوست 31, 2012, 09:20:30 قبل از ظهر
درود بر شما

از آنجایی که در هر دایره تولید، می توان چند مرکز هزینه و هم چندین ماشین آلات داشته باشیم پس نتیجه میگیریم موردی که دوستمون میفرمایند در هر دایره تولید منطقی است وکارکرد بیش از 24 ساعت برای نفر و یا ماشین غیر منطقی خواهد بود.

با احترام

با عرض ادب و احترام
پاسخی که دادم بابت غیر منطقی  بود -

سپاس

آیلان

نقل قول از: رضا در سپتامبر 02, 2012, 09:33:22 بعد از ظهر
نقل قول از: آیلان در آگوست 31, 2012, 09:20:30 قبل از ظهر
درود بر شما

از آنجایی که در هر دایره تولید، می توان چند مرکز هزینه و هم چندین ماشین آلات داشته باشیم پس نتیجه میگیریم موردی که دوستمون میفرمایند در هر دایره تولید منطقی است وکارکرد بیش از 24 ساعت برای نفر و یا ماشین غیر منطقی خواهد بود.

با احترام

با عرض ادب و احترام
پاسخی که دادم بابت غیر منطقی  بود -

سپاس

درود بر شما و سپاس
در فرمایش خود شما موارد هایلایت شده را مشخص کردم که این مورد در یک دایره با چندین ماشین آلات منطقی خواهد بود

Share via facebook Share via linkedin Share via pinterest Share via reddit Share via telegram Share via twitter Share via whatsapp

https://www.meta4u.com/acc/Themes/NameX_v1.2.3/images/post/xx.png
کتاب حسابداری اموال، ماشین‌آلات و تجهیزات

نویسنده اکبرزاده در کتاب، جزوه و مقاله حسابداری به زبان پارسی

0 ارسال
2814 مشاهده
آخرین ارسال: آپریل 16, 2012, 10:34:50 قبل از ظهر
توسط
اکبرزاده
اعلام ارزش انواع ماشین آلات راهسازی و کشاورزی و موتورسیکلت(اعم از تولید و مونتاژ داخل یا وارداتی)

نویسنده اکبرزاده در قانون مالیاتهای مستقیم - باب سوم - مالیات بر درآمد - ماده 52 الی 131

0 ارسال
724 مشاهده
آخرین ارسال: مارس 27, 2019, 05:33:48 بعد از ظهر
توسط
اکبرزاده
هزینه جابجایی ماشین الات

نویسنده ساناز در حسابداری صنعتی

0 ارسال
1946 مشاهده
آخرین ارسال: آپریل 18, 2016, 01:57:06 بعد از ظهر
توسط